Aktualności

Published on 28 lipca, 2015 | by admin

Stadion ŁKS oddany

W piątek wykonawca przekazał miastu nowy stadion ŁKS. Zgodnie z planem budowa trwała 605 dni, a pierwsi goście już zwiedzili główną trybunę wartą ponad 90 milionów złotych.

Ewentualny awans ŁKS-u do Ekstraklasy nie byłby problemem, ponieważ powstała trybuna ma całą niezbędną infrastrukturę (dlatego kosztowała ponad 94 mln zł, czyli 40% wartości całego obiektu na 16 tys. widzów).

Mieszkańcy Łodzi wczoraj i dziś mogli ją podziwiać podczas zwiedzania organizowanego przez samorząd. U nas możecie zobaczyć wszystkie kluczowe przestrzenie poniżej, a chętni na emocje sportowe muszą poczekać jeszcze kilka dni na oficjalne otwarcie.

W niedzielę 2 sierpnia ŁKS zmierzy się z Pogonią Lwów. W otwartej dystrybucji jest ok. 3 tys. biletów za 10 zł (ulgowe to 5zł), resztę na sektory fanatyczne rozdysponowuje stowarzyszenie kibiców.

Za organizację każdego meczu ŁKS ma płacić ok. 7,5 tys. zł. W obecnej sytuacji klubu (III Liga) to spory koszt, choć nie pokryje wszystkich kosztów użytkowania obiektu. Dlatego zarządca obiektu będzie szukał innych, niekoniecznie piłkarskich możliwości komercjalizowania stadionu.

Przy okazji warto pamiętać, że Łódź ma już pozwolenie na budowę kolejnych trybun. W drugiej fazie miałaby powstać wschodnia po drugiej stronie boiska. W trzeciej – południowa, za bramką.

źródło: stadiony.net

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv