Aktualności

Published on 7 stycznia, 2020 | by admin

Socios Górnik Zabrze chcą zebrać pieniądze na kontrakt dla jednego z piłkarzy

Członkowie Stowarzyszenia Socios Górnik zwrócili się ostatnio do wszystkich kibiców Górnika Zabrze z prośbą, aby włączali się w niecodzienną akcję. Socios chcą sfinansować warty 100 tysięcy złotych kontrakt jednego z piłkarzy, który niedługo może opuścić zespół Trójkolorowych. Chodzi o Igora Angulo, a więc jednego z najlepszych zawodników Górnika w ostatnich latach, który swoimi golami bardzo pomógł zespołowi. – Wszyscy wiemy ile zawdzięczamy Igorowi. To dzięki jego bramkom awansowaliśmy do Ekstraklasy, to dzięki jego golom udało nam się dostać do eliminacji w europejskich pucharach, to dzięki jego skuteczności Górnik zarabiał dodatkowe pieniądze za wyższą lokatę w ligowej tabeli. – podkreślają Socios. 

Z informacji do których dotarli kibice wiadomo, że władze klubu poważnie zastanawiają się nad przedłużeniem wygasającego kontraktu z hiszpańskim napastnikiem. Jedyną przeszkodą, która staje na drodze do tego celu ma być okres przedłużenia kontraktu oraz kwota podwyżki uposażenia w tym okresie. Kibice chcą zebrać potrzebne pieniądze, aby przedłużenie kontraktu było możliwe i bramkostrzelny zawodnik mógł dalej reprezentować barwy Górnika. – Wymieniona kwota może być nawet dwu/trzykrotnie większa! Możemy wspomóc finansowanie kontraktu Igora przez dodatkowy rok. Wszystko zależy od zaangażowania kibiców Górnika. – piszą organizatorzy inicjatywy. 

Socios Górnik podobną akcję przeprowadzili już w 2017 roku. Wtedy jednak wsparli klub finansowo w celu wypłacenia piłkarzom premii za awans do Ekstraklasy. Wtedy kibice dotrzymali danego słowa, a więc bardzo prawdopodobne, że tegoroczna akcja również zakończy się sukcesem.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv