Published on 3 maja, 2015 | by admin

Śmierć kibica Concordii.

Śmiercią jednego z kibiców zakończył się sobotni mecz 22. kolejki IV ligi Concordia Knurów – Ruch Radzionków – informuje portal rmf24.pl

Spotkanie zostało przerwane w I połowie w wyniku zamieszek, a próbująca je stłumić policja użyła broni gładkolufowej. Jeden z gumowych pocisków trafił w szyję kibica Concordii, który zmarł po przewiezieniu do szpitala.


Po udzieleniu mu (kibicowi – przyp. red.) pierwszej pomocy przez mundurowych, został zabrany do szpitala przez karetkę pogotowia. Po pewnym czasie szpital przekazał nam informację o śmierci rannego pacjenta – cytuje rzecznika śląskiej policji Andrzeja Gąskę rmf24.

Wersja rzecznika policji nie jest tożsama z tym, co można zobaczyć na amatorskim nagraniu z sektora kibiców Concordii.

W sobotę około godziny 23 w Knurowie doszło do zamieszek. Grupa ponad stu pseudokibiców obrzuciła racami, butelkami i kostką brukową policjantów, którzy pilnowali wejścia do szpitala.

Jak poinformował w niedzielę rano rzecznik katowickiej policji Andrzej Gąska, rannych zostało czternastu funkcjonariuszy. Obrażenia nie zagrażają ich życiu. – Są to głównie stłuczenia, rany od uderzeń. Kilku policjantów jest również poparzonych – powiedział rzecznik.

Dodał, że w nocy zatrzymano sześciu “najbardziej agresywnych napastników”. – Policjanci identyfikują kolejne osoby, które naruszyły prawo. Będą one sukcesywnie zatrzymywane – podkreślił.

źródło: sportowefakty.pl / rmf24.pl

Synek zastrzelonego Dawida na miejscu tragedii

Widzew Fc Końskie

Transparent na bramie wjazdowej katowickiej komendy przy ulicy Lompy

Widzewska Łęczyca

Legia Zielonka

Montex Lublin – Vistal Gdynia 03.05.2015

GKS Katowice Ligota

Slavia Ruda Śląska

Naprzód Żernica – Gwiazda Chudów 03.05.2015

Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 03.05.2015

Wisła Płock

CKS Czeladz

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv