Aktualności

Published on 5 kwietnia, 2017 | by admin

Umorzone śledztwo w sprawie tragicznych wydarzeń w Knurowie.

Prawomocnie zostało umorzone postępowanie w sprawie śmierci kibica Concordii Knurów.

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w maju 2015 roku podczas spotkania Concordii Knurów z Ruchem Radzionków. 27-latek został postrzelony z broni gładkolufowej przez jednego z funkcjonariuszy policji zabezpieczającego mecz.

W 2016 gliwicka prokuratura umorzyła postępowanie, ze względu na nieznalezienie znamion czynu zabronionego polegającego na niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy oraz nieumyślnego spowodowania śmierci. Zdaniem śledczych użycie broni gładkolufowej było zasadne a zagrożenie zdrowia i życia funkcjonariuszy oraz kibiców realne i bezpośrednie.

Pełnomocnik rodziny nie zgodził się z taką argumentacją, składając w sądzie zażalenie w tej sprawie. Nie zostało ono jednak uwzględnione.

W sprawie śmierci Dawida interweniowała m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka domagając się wyjaśnienia okoliczności użycia broni gładkolofuwej oraz medycznego zabezpieczenia meczu. Zdaniem prokuratury, z przepisów nie wynika, by tego typu spotkanie, jak feralny mecz Concordii z Ruchem zabezpieczony musiał być przez sztab medyczny a działania policyjne miały charater zabezpieczenia prewencyjnego.

źródło: interia.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv