Aktualności

Published on 25 czerwca, 2015 | by admin

Siedmiu kibiców Rakowa z zarzutami po meczu z Pogonią.

Siedem osób, które bezprawnie wtargnęły na stadion przy ul. Limanowskiego po zakończeniu meczu Rakowa z Pogonią Siedlce lub przebywały w miejscu nie dla publiczności, usłyszało zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Do zdarzenia doszło 20 czerwca. Pięciu zatrzymanych w czasie meczu mieszkańców Częstochowy usłyszało zarzuty bezprawnego wtargnięcia na teren obiektu, gdzie odbywał się mecz. Sprawcy w wieku od 22 do 56 lat zostali ukarani grzywnami w wysokości kilkuset złotych. Wobec czterech z nich zastowano środek w postaci zakazu wstępu na mecze piłki nożnej na okres 2 lat oraz obowiązek stawiania się w komisariacie policji w czasie trwania spotkania z udziałem rodzimego klubu.

Dwaj kolejni zatrzymani, którzy przebywali w miejscu nie dla publiczności,, w trybie przyśpieszonym zostali doprowadzeni do sądu, gdzie orzeczono wobec nich grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych oraz 2,5 tysięcy złotych. Dodatkowo wobec 19-letniego częstochowianina zastosowano 3-letni zakaz wstępu na imprezy masowe i mecze Rakowa Częstochowy. Z kolei 32-latek ma 2-letni zakaz wstępu.

Byłem, widziałem – pracowałem nad relacją live dla pewnego portalu. Nic się nie działo, pół racy nie było, troszkę transparentów i może ktoś dwa razy na płot wszedł. (..) Wstyd. Przy mnie gościowi na przystanku wlepili mandat, bo powiedział do kumpla po przegranym barażu, cyt. “Wiesz Marcin szkoda k**** tego meczu” – relacjonuje osob, która była tego dnia na obiekcie Rakowa.

źródło: wczestochowie.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv