Stadiony

Published on 14 listopada, 2018 | by admin

Rzeszów: Są środki na stadion Resovii?

Sprawa jeszcze nie jest pewna, ale być może wreszcie się uda. Kosztem rozbudowy hali na Podpromiu Rzeszów może uwolnić środki na pierwszą trybunę nowego stadionu Resovii.

Jest oficjalne pismo od inwestora (Uniwersytet Rzeszowski), były konsultacje z Resovią. Wkrótce urzędnicy rzeszowskiego magistratu pojadą do Warszawy w tej sprawie. A co to za sprawa? Chodzi o przeniesienie środków zapisanych w Ministerstwie Sportu i Turystyki na rozbudowę hali Podpromie. Mają pójść na rozpoczęcie przebudowy stadionu Resovii.

Przypomnijmy, że sprawa nowego stadionu Resovii wydawała się zmierzać do szczęśliwego finału na początku tego roku. Władze Rzeszowa i urząd marszałkowski zapisały po 8 mln zł na ten cel, co było konieczne, by uzyskać drugie tyle (w sumie 16 mln zł) od MSiT. Tyle że w ministerstwie pierwsze środki zapisane zostały na 2019 rok, co utrudniło start prac.

Dlaczego nie na bieżący rok? Ponieważ Rzeszów przekroczył już pulę na 2018 – największą inwestycją miała być hala na Podpromiu, czekająca na rozbudowę. Niestety, jedyny oferent stanowczo przekroczył budżet i nie dał opcji używania areny w trakcie prac. Dlatego odłożono projekt w czasie, a dotację Rzeszów chce przesunąć właśnie na stadion.

Czy się uda? Z pewnością będziemy Was o tym informować, ponieważ od 2014 roku czekamy, by wreszcie wielki projekt kompleksu piłkarsko-lekkoatletycznego ruszył. Jeśli będzie zgoda MSiT, rozpisanie przetargu powinno nastąpić na przełomie 2018 i 2019 roku.

źródło: Nowiny24.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv