Stadiony

Published on 7 listopada, 2020 | by admin

Rzeszów: na wiosnę stadion przy Hetmańskiej ma spełniać wymogi I Ligi.

Oferty w przetargu na oświetlenie stadionu Stali co prawda przewyższają oczekiwania finansowe miasta, ale Rzeszów dołoży. Dzięki temu na wiosnę stadion przy Hetmańskiej ma już spełniać wymogi I Ligi.

We wtorek spodziewane jest ogłoszenie zwycięzcy w przetargu na modernizację stadionu Stali Rzeszów. Jedyną przeszkodą w podjęciu decyzji mogą być błędy w ofercie uznanej za najlepszą, ale tych nie należy się spodziewać. Firma ADA Light ma bowiem ogromne doświadczenie w tego typu inwestycjach i urasta do rangi krajowego lidera w oświetleniu stadionowym. Jeśli więc decyzja będzie pozytywna, to podpisanie umowy ma nastąpić w okolicach 23 listopada.

Pierwotnie mogła być jeszcze jedna przeszkoda. Wszystkie oferty przetargowe okazały się znacząco droższe niż szacował magistrat w Rzeszowie. Urząd miasta chciał wydać 8,6 mln zł, tymczasem najtańsza propozycja, od ADA light właśnie, opiewa na 10,87 mln zł. Prezydent Tadeusz Ferenc podjął jednak decyzję, że samorząd dołoży środków na realizację, by uniknąć unieważniania przetargu.

Kluczowy jest bowiem czas, a tego Rzeszów ma bardzo mało. Inwestycja musi zostać zrealizowana do startu rundy wiosennej 2020/21. Takie są warunki porozumienia, które pod koniec października pozwoliło Resovii warunkowo rozegrać końcówkę rundy jesiennej w Rzeszowie, a nie w Stalowej Woli.

Do wiosny stadion przy Hetmańskiej straci swoje stare maszty oświetleniowe. Zamiast czterech starych staną dwa nowe – po zachodniej stronie obiektu. Na wschodzie lampy mają zostać wbudowane w zadaszenie stadionu.

Poza instalacją świetlną kluczowa jest wymiana murawy na taką z podgrzewaniem. Na rozbudowę czeka również kontenerowa kasa. To absolutne minimum wymogów I Ligi, których częściowo przebudowany stadion do dziś nie spełnia.

źródło: Rzeszow-News.pl

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv