Stadiony

Published on 17 stycznia, 2023 | by admin

Rzeszów: Modernizacja stadionu Korony zbliża się do finiszu

Czwartoligowa Korona Rzeszów już niedługo zagra na odnowionym obiekcie. Prace trwające blisko rok powoli dobiegają końca. Choć nie wszystko udało się wykonać według założonego planu, to klub ze stolicy Podkarpacia nie ma prawa do narzekania.

Informacja o tym, że zespół z dzielnicy Załęże będzie miał wyremontowaną arenę, pojawiła się już w grudniu 2020. Wówczas miasto ogłosiło przetarg, który miał wyłonić wykonawcę tej inwestycji. Pieniądze na ten cel w kwocie 3 161 000 złotych udało się pozyskać dzięki Rzeszowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Okazało się jednak, że najniższa złożona oferta opiewała na blisko 3 800 000 złotych. Aby procedura nie została unieważniona, rzeszowscy radni postanowili powiększyć budżet przedsięwzięcia o brakujące środki.

Trzeba przyznać, że plany modernizacji stadionu były naprawdę ambitne. Zakładały one budowę całkowicie nowej trybuny głównej o pojemności 600 miejsc wraz z zadaszeniem oraz płyty boiska o wymiarach 65,6 na 103 m. Przewidziano również montaż sztucznego oświetlenia, renowację budynku klubowego i nadbudowę dodatkowego piętra, odnowienie ogrodzenia, kas z kołowrotkami, budki spikerskiej i parkingu. Za bramkami miały zostać zainstalowane piłkochwyty.

Ostatecznie 14 lutego 2022 ruszyły się prace rozbiórkowe, mające przygotować miejsce pod budowę wcześniej wspomnianej trybuny oraz murawy. Cała inwestycja miała zakończyć się latem tego samego roku. Od pierwotnie przewidzianego terminu oddania obiektu do użytku minęło jednak kilka miesięcy i dopiero na początku 2023 roku renowacja zdaje się powoli zbliżać do końca. Wszystkiemu winne okazują się być drastycznie rosnące koszty remontu, mocno spowalniające realizację inwestycji.

Koniec końców udało się wykonać najważniejsze etapy robót. Arena ma już nową trybunę, a także odrestaurowany budynek klubowy. Stoją także maszty, na których zamontowano już jupitery. Niestety, aby ściąć koszty trzeba było porzucić plan instalacji sztucznej nawierzchni dla odnowionej murawy stadionu. Ostatecznie wszystkie niezrealizowane plany trzeba odłożyć w czasie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Według nowego harmonogramu trwające jeszcze prace powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2023 roku.

źródło: stadiony.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv