Aktualności

Published on 20 sierpnia, 2013 | by admin

Rumunia żyje meczem Steauy z Legią. Przed stadionem kilkusetmetrowe kolejki po bilety

Informacje o meczu Steauy z Legią otwierają serwisy sportowe w telewizji. To również główny sportowy temat w gazetach. Dziennik sportowy “Gazeta Sportitulor” zapowiada pełny, 50-tysięczny stadion na środowym meczu.

Reklama: Replika tradycyjnego japońskiego miecza !

“Gazeta…” poświęca meczowi z Legią prawie połowę wtorkowego wydania. Informuje, że choć Stadion Narodowy zapełnia się, gdy Steaua gra mecze grupowe w europejskich pucharach, to podobna sytuacja przed meczem eliminacyjnym nie zdarzyła się od 2006 r., gdy zespół z Bukaresztu walczył o Ligę Mistrzów ze Standardem Liege. Wtedy mecz Steauy oglądało 55 tys. kibiców. Podobnych kolejek nie było też w ubiegłych latach. W poniedziałek przed kasami stadionu stanęło ok. tysiąc osób w kilkusetmetrowej kolejce po ostatnie 10 tys. biletów. We wtorek rano pozostało ich ok. 2 tys. w cenie od 4,5 do 25 euro. Organizatorzy spodziewają się 50 tys. kibiców.

W serwisach telewizyjnych głównym motywem jest najazd kibiców z Warszawy, których organizatorzy spodziewają się między 2 a 2,5 tys. Rumuni trochę się tego boją. Materiały telewizyjne na wstępie ilustrowane są ujęciami grup kibiców w barwach Legii na ulicach miasta sprzed dwóch lat. Wtedy warszawski zespół – również na Stadionie Narodowym – grał z Rapidem Bukareszt mecz grupowy Ligi Europy.

Steaua podejmuje Legię w środę o 20.45. Rewanż we wtorek w Warszawie. Zwycięzca dwumeczu zagra w rundzie grupowej Ligi Mistrzów.

Źródło: sport.pl

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv