Published on 18 października, 2021 | by admin

Rozpoczął się montaż blachy na stadionie Wisły Płock.

W zeszłym tygodniu na plac budowy przy Łukasiewicza 34 w końcu dojechała blacha, z której wykonane będzie zadaszenie trybuny wschodniej. Materiału wystarczy na całość prac, a w poniedziałek rano rozpoczęło się układanie dachu. Trybuna nie zostanie jednak otwarta w październiku.

Rynek materiałów budowlanych w ostatnich miesiącach borykał się z brakami materiałów, m.in. stali. Stąd oczekiwanie na surowiec, który w końcu dojechał do Płocka. Pogoda, a konkretnie wiatr, nie zezwalała jednak na rozpoczęcie prac. Byłoby to po prostu niebezpieczne dla ludzi wykonujących prace na dużej wysokości. Pierwsze połacie dachu zainstalowano dopiero w poniedziałek.

Prace w tej chwili trwają. Mam nadzieję, że w miarę możliwości w ciągu 2-3 tygodni zadaszenie zostanie ułożone na całej trybunie – mówi Artur Zieliński, zastępca prezydenta ds. rozwoju i inwestycji. – Trwają prace na zapleczu trybuny wschodniej. Zejście na część boiskową, wszelkie “komunikaty” zostały już dostosowane. Trwają procedury odbiorowe, miejmy nadzieję, że zakończą się w ciągu tygodnia. Póki co służby nie mają zastrzeżeń.

Harmonogram prac przyjęty przez rozpoczęciem budowy zakładał rozłożenie prac w inny sposób. Wykonawca nie czekał jednak na dostawę blachy, a zaczął kolejne prace w zachodniej i południowej stronie.

Są drobne przesunięcia. Opóźnienia w montowaniu blachy są bilansowane pracami w części południowej i wschodniej. Dziś pojawiła się palownica, więc zostaną umieszczone pierwsze elementy fundamentów. Na tę chwilę, zgodnie z informacją przekazaną przez MIRBUD, będziemy w stanie przekazać cały obiekt w listopadzie 2022 roku – przekazał nam wiceprezydent Zieliński.

Polski Związek Piłki Nożnej wymaga, by stadion miał minimum 4500 miejsc. Jeśli obiekt jest przebudowywany, pojemność może być zmniejszona do 3000 miejsc. Jak mówi nasz rozmówca, Komisja Licencyjna zrobiła jednak ukłon w stronę Wisły Płock, łagodząc ten rygor. Dzięki temu prace na trybunie zachodniej mogły zacząć się szybciej.

Pierwotny harmonogram zakładał, że odebranie trybuny wschodniej pozwalało nam zacząć prace w trybunie zachodniej. Ukłon ze strony PZPN-u zezwolił nam na wejście na znaczną część trybuny zachodniej i południowej, żeby nie czekać na dostawę blachy – wskazuje Artur Zieliński. – Jeszcze w tym roku kibice zasiądą na trybunie wschodniej.

Konkretnej daty Artur Zieliński podać jednak nie chce. Jeszcze kilka tygodni temu optymistyczny wariant zakładał, że będzie to mecz z Wisłą Kraków (31 października), ale dziś to już nierealne. Nieoficjalnie usłyszeliśmy, że trybuna wschodnia ma zostać otwarta w listopadzie.

To, że kibice na niej zasiądą, nie oznacza jednak, że będzie gotowa w pełni. Wciąż nie będzie tam łazienek (ustawione zostaną toalety przenośne) i strefy gastronomicznej – te elementy zostaną udostępnione dopiero przy otwarciu całego obiektu.

Prace cały czas będą trwały. To ciągle plac budowy – przypomina Zieliński. – Jest zgoda na ustawienie zewnętrznych elementów, klub nad tym pracuje. Kibic będzie cały czas na terenie stadionu, to będzie wydzielona strefa.

Niedługo budowa znów ruszy całą naprzód. W najbliższych tygodniach po stronie zachodniej zostanie zamontowanych kilkaset pali, na których stanie nowa trybuna.

źródło: portalplock.pl

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv