Reprezentacja

Published on 30 stycznia, 2020 | by admin

Reprezentacja pozostanie na PGE Narodowym w Warszawie

Polski Związek Piłki Nożnej postanowił przedłużyć umowę wynajmu stadionu PGE Narodowego w Warszawie ze spółką PL.2012+. Nowa umowa zakłada, że reprezentacja Polski będzie rozgrywać wszystkie swoje mecze w ramach eliminacji Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata na tym obiekcie do 2024 roku. Umowa obejmie zatem spotkania eliminacyjne Biało-Czerwonych w walce o udział w Mistrzostwach Świata w Katarze oraz Mistrzostwach Europy w Niemczech. Oprócz tego na PGE Narodowym, tak jak do tej pory, ma być rozgrywany również finał Pucharu Polski. 

– Cieszę się z faktu przedłużenia umowy na kolejne lata. To stadion, na którym nasi piłkarze po prostu lubią grać. To miejsce, do którego kibice chętnie przychodzą wspierać drużynę narodową, tutaj nie przegrywamy. – podkreśla Sekretarz Generalny PZPN, Maciej Sawicki. Według zapisów przedłużonej umowy spółka zarządzająca obiektem będzie odpowiedzialna za przygotowanie stadionu do spotkań reprezentacyjnych, co obejmuje przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej ochrony oraz położenie przed meczem murawy. 

Warto przypomnieć, że reprezentacja Polski od początku swoich występów na PGE Narodowym w Warszawie przegrała tam tylko 2 razy. Odniosła przy tym aż 17 zwycięstw i zaliczyła 8 remisów. Oby przez lata obowiązywania nowej umowy wyniki Biało-Czerwonych nadal był tak dobre!

źródło: kibice.net

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv