Published on 9 lutego, 2022 | by admin

Raków Częstochowa: “Klatka” dla gości zostanie przebudowana

Sektor dla gości na stadionie Rakowa Częstochowa, który wzbudził tak wielkie emocje podczas meczu z Wisłą Kraków, zostanie zmodernizowany. Celem przebudowy jest zamiana “klatki” w miejsce bardziej przyjazne dla kibiców. Urząd Miasta tłumaczył, że wygląd trybuny był podyktowany uzgodnieniami z policją, policja przyznawała, że nalegała na solidne ogrodzenie, ale nie narzucała sposobu jego wykonania.

Sektor gości na stadionie Rakowa Częstochowa zagościł we wszystkich mediach społecznościowych. Sympatycy Wisły Kraków zostali bowiem wpuszczeni do “klatki”, bo takie określenie najlepiej oddaje rozwiązania zastosowane w tej konstrukcji.

Kto zdecydował o budowie takiego sektora dla kibiców przyjezdnych? Urząd Miasta tłumaczył, że ostateczna wersja trybuny została ustalona z policją, ale deklarował, że jeżeli zdanie policji się zmieni, to możliwa jest przebudowa sektora. Policja przesłała do naszej redakcji oświadczenie o treści:

“Podczas spotkań roboczych, które odbywały się przed oddaniem sektora dla kibiców przyjezdnych, policja zleciła wzmocnienie jego zabezpieczenia w postaci stabilnego ogrodzenia, zwiększającego bezpieczeństwa uczestników spotkania, w tym przede wszystkim bezpieczeństwo zawodników (sektor kibiców przyjezdnych znajduje się w bardzo bliskiej, zaledwie kilkumetrowej odległości od murawy). Nie narzucono jednak sposobu wykonania ogrodzenia.”

Delegat PZPN również zwrócił uwagę na zabezpieczenia umieszczone w sektorze. Zasygnalizował między innymi na zbyt małe “oczka” w siatkach zabezpieczających, które utrudniały oglądanie meczu. Technicznych uwag było zresztą więcej, dotyczyły np. podwójnych wsporników zamiast pojedynczych, które widniały w projekcie.

  • Wszystko wskazuje na to, że sektor nie został należycie dopilnowany przez wykonawcę, bo projekt, który nam przedstawiono, rzeczywiście wygląda inaczej – komentuje przewodniczący Komisji Licencyjnej PZPN, Krzysztof Smulski. – Szukanie winnych nie jest jednak w tej chwili najistotniejsze, chodzi przede wszystkim o to, żeby rozwiązać problem. Dlatego w przyszłym tygodniu dojdzie do spotkania wszystkich zainteresowanych stron, czyli klubu, policji i PZPN, aby wypracować kompromisowe rozwiązania dzięki którym sektor stanie się nie tylko bezpieczny, ale i przyjazny dla kibiców. Wierzę, że wszystko pójdzie sprawnie, bo z Rakowem współpracuje się naprawdę dobrze.

Do czasu zakończenia modernizacji sektor zostanie wyłączony z użytkowania, co oznacza, że Raków nie będzie przyjmował grup przyjezdnych.

źródło: dziennikzachodni.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv