Aktualności

Published on 22 grudnia, 2013 | by admin

Radosław Osuch zostaje w Bydgoszczy. Konflikt trwa.

Na razie zostajemy. Warto podjąć walkę, by tworzyć wielką piłkę w Bydgoszczy – powiedziała prezes WKS Zawisza SA Anita Osuch po spotkaniu między innymi z prezydentem i kibicami.

Dziś odbyło się spotkanie, mające na celu załagodzenie konfliktu wokół Zawiszy, który pojawił się po meczu z Widzewem. Z każdym dniem rozwija się on coraz bardziej i końca nie widać. Inicjatorem rozmów był Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. Organizacją spotkania zajął się CWZS Zawisza, który rozesłał zaproszenia do siedmiu zainteresowanych stron.

W tym gronie byli: Radosław Osuch – właściciel Zawiszy, Maciej Zawadzki – prezes Stowarzyszenia Kibiców Zawiszy, Sławomir Bigalke – prezes SP Zawisza, prezesi CWZS- Waldemar Keister i Dariusz Bednarek, prezydenci Bruski i Jan Szopiński, zostały także wystosowane zaproszenia do Komendy Wojewódzkiej Policji i Urzędu Wojewódzkiego. Przedstawiciele dwóch ostatnich instytucji nie pojawili się.

Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Zawiszy Bydgoszcz

W związku z dzisiejszym spotkaniem informujemy, że złożona przez nas Prezydentowi Rafałowi Bruskiemu i Radosławowi Osuchowi propozycja powołania komisji do wyjaśnienia sytuacji z meczu z Widzewem Łódź, który jest zarzewiem konfliktu, została odrzucona.

Brak zgody na merytoryczne wyjaśnienie kwestii ataku policji na kibiców Zawiszy jest dla nas jasnym sygnałem, że Prezydent Miasta Bydgoszczy bez żadnych dowodów wskazał jednoznacznie winnego, czym zlekceważył podstawową zasadę prawną – zasadę domniemania niewinności. Z drugiej strony uznał zasługi oraz jedynie nieomylną postawę i pozycję większościowego udziałowca klubu Radosława Osucha.

Na zakończenie spotkania Prezydent Rafał Bruski przedłożył nam do podpisania „lojalkę”, której treść przygotował jeszcze przed spotkaniem wyjaśniając, że przewidywał wynik rozmów.

Niech każdy z nas, który jest sercem i życiem związany z Zawiszą odpowie sobie czy zaakceptowałby takie warunki….?

Chcemy podziękować za merytoryczną próbę mediacji przedstawicielowi spółki Ekstraklasa S.A. oraz obecnym na spotkaniu:

V-ce Prezesowi PZPN Eugeniuszowi Nowakowi, Prezesowi CWZS Waldemarowi Keisterowi, V-ce Prezesowi CWZS Dariuszowi Bednarkowi. byłemu Z-cy Prezydenta Miasta Bydgoszczy Sebastianowi Chmarze.

Źródło: pomorska.pl / zawiszafans.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv