Published on 11 stycznia, 2022 | by admin

Radom: Kiedy koniec budowy stadionu?

To pytanie zadają sobie kibice Radomiaka, lokalni politycy, jak i osoby, których nie interesuje piłka nożna, ale słyszały o niemożliwie długo ciągnącej się budowie obiektu. Na chwilę obecną wiemy, że nic nie wiemy.

W dniu 20 grudnia odbyła się sesja Rady Miejskiej, podczas której rozmawiano m.in. o postępach na budowie stadionu przy ul. Struga 63. Radni mieli możliwość zadawania pytań Robertowi Dębickiemu, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Najważniejsze z nich dotyczyło oczywiście terminu zakończenia budowy stadionu Radomiaka. Dębicki zapowiedział, że odpowiedź opinia publiczna pozna jeszcze przed świętami, kiedy zostanie sporządzony stosowny aneks do umowy z wykonawcą Radomskiego Centrum Sportu – firmą Betonox. Jak się można było spodziewać aneksu nie podpisano, ani przed Bożym Narodzeniem, ani po nim.

W tym momencie nie jest nawet znany szacunkowy koszt robót, nad którym wciąż pracuje Betonox. Gdy uda się wykonawcy wreszcie go sporządzić, będzie można złożyć odpowiednie wnioski o dofinansowanie, które zostaną rozpatrzone przez Radę Miejską.

Jakkolwiek by to nie wyglądało, będzie chodziło o przekazanie kolejnej puli środków publicznych. W grę wchodzi także emisja obligacji, jeśli uda się przekonać do tego pomysłu jeden z banków.

Więcej o aktualnej sytuacji mówi Robert Dębicki:

  • „Jest problem z oszacowaniem kwot potrzebnych na prace, muszą być one dokonywane w jak najkrótszym okresie przed rozpoczęciem prac, bo huśtawka cen jest ogromna. Gdy będziemy mieli gotowe wnioski, to zgłosimy się do radnych o pozwolenie na finansowanie. Dziś rozważamy emisję obligacji i z pytaniem o taką możliwość zwróciliśmy się do banku, czekamy na odpowiedź”.

Nie rozpoczęły się jeszcze prace związane z drenażem terenu. Mają się one zakończyć – według Dębickiego – do końca kwietnia przyszłego roku. Ich dokładny termin zależy do Wodociągów i wykonawcy stadionu.

Jeśli chodzi o sam stadion, to na trybunie południowej zostały zdjęte półfabrykaty i trwa wzmacnianie jej filarów. Wspomniane prace mają się zakończyć do końca grudnia. W narożniku północno-wschodnim zostały zakończone roboty związane z układaniem półfabrykatów. W narożniku północno-zachodnim od ul. Jordana trwa układanie belek zębatych. Jest także ocieplany łącznik, który przylega do trybuny południowej.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv