Stadiony

Published on 25 marca, 2021 | by admin

Radom: Kibice Radomiaka domagają się przyspieszenia prac

Rozpalili pod rozebraną trybuną race i napisali „tak robota ma się palić w rękach”. Kibice Radomiaka rozwiesili transparenty wokół placu budowy i domagają się szybkiego ukończenia.

9 kwietnia minie 5 lat od momentu, kiedy Radomiak wyniósł się ze swojego starego stadionu. Części kibiców w przededniu tej rocznicy skończyła się cierpliwość. W niedzielę po zmroku udali się na plac budowy, by wyrazić swoje zniecierpliwienie.

Ogrodzenie obwiesili banerami o następujących treściach „Cierpliwość się skończyła”, “Chcemy Wreszcie Dokończenia Prac” czy “Tak długo budujecie, więc pewnie będzie to najlepszy stadion na świecie”. Wreszcie, ustawili się za północną trybuną (tą częściowo rozebraną) i odpalili race, trzymając płótno z napisem „Tak robota ma się palić w rękach”.

Wizycie towarzyszyło oświadczenie na stronie stowarzyszenia kibiców Tylko Radomiak. Dużo cierpliwości kosztowały nas kolejne problemy związane z budową Stadionu dla Radomiaka. Nie wszyscy je rozumiemy, nie wszystkie je akceptujemy ale niestety składają się one na obraz jaki można obejrzeć gołym okiem przechodząc u zbiegu ulic Zbrowskiego i 11 Listopada. Dziś chcemy głośno powiedzieć, czas skończyć gadanie – czas wreszcie zakończyć tę inwestycję.

Chcemy i musimy wreszcie wrócić do Domu. Już nie apelujemy. Oczekujemy konkretnych działań i rozwiązań, które przerwą ten marazm i spowodują dotrzymanie grudniowego terminu oddania Stadionu do użytkowania. Nie chcemy kolejnych deklaracji i trzech pracowników symulujących roboty. Robota ma się palić w rękach – napisali autorzy.

Jak na ironię, ich wizyta okazała się nieco spóźniona. Po wielu miesiącach wstrzymania prac nad stadionem od tygodnia roboty są wznowione. 15 marca główny wykonawca zaczął sprowadzać na plac budowy sprzęt konieczny do wzmocnienia fundamentów. Dopiero po wykonaniu tej operacji będzie można na nowo zmontować północną trybunę. Cały stadion ma być gotowy do użytku na przełomie 2021 i 2022 roku.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv