Aktualności

Published on 18 lipca, 2013 | by admin

Prezes Falubazu: Obniżamy ceny biletów dla kibiców gości

Zarządcy Zielonogórskiego Klubu Żużlowego mają pomysł, jak poprawić frekwencje na meczach Ekstraligi. – Obniżmy ceny biletów dla kibiców zespołu gości – apeluje prezes Marek Jankowski do wszystkich ekstraligowych klubów.

Prezes ZKŻ SSA, spółki zarządzającej ekstraligowym zespołem Falubazu, w liście skierowanym do wszystkich prezesów klubów najwyższej klasy rozgrywek, zadeklarował: “(…) ze swojej strony postanowiliśmy zaoferować wszystkim kibicom, którzy przyjadą do końca sezonu w grupie zorganizowanej zgłoszonej przez swój klub, bilety w stałej cenie 20 złotych (…)”.

Jakie korzyści w tym widzi Marek Jankowski? “(…) Gdyby wszystkie kluby ekstraligowe przyłączyły się do tej inicjatywy, frekwencja na stadionach w dłuższej perspektywie czasu mogłaby znacząco wzrosnąć, a ponadto docenieni zostaliby najwierniejsi fani swoich drużyn. Dodatkowo wpłynęłoby to na zacieśnienie stosunków między kibicami a klubami, które w takiej sytuacji ponosiłyby odpowiedzialność za grupy wyjazdowe. Proszę, zastanówcie się na tą propozycją i może nie dyskutujmy o tym na oficjalnych zebraniach, tylko po prostu to zrealizujmy” – pisze prezes zielonogórskiego klubu.

PEŁNY TEKST LISTU PREZESA ZKŻ SSA

Koleżanki i Koledzy, Prezesi Klubów Ekstraligowych,

w minioną niedzielę, podczas meczu Stelmetu Falubazu Zielona Góra z Betardem Spartą Wrocław udało nam się gościć na SPAR Arenie przy ul. Wrocławskiej 69 komplet widzów z Zielonej Góry oraz bardzo liczną grupę kibiców z Wrocławia. Fani czarnego sportu z obu miast świetnie się bawili i współtworzyli znakomite widowisko.

Każdy z Prezesów może sobie tylko wymarzyć taką frekwencję i atmosferę, jak podczas ostatniego meczu w Zielonej Górze. W czasie niedzielnego widowiska przypomniał mi się pomysł Roberta Dowhana, o którym mówił kilka lat temu na jednym ze spotkań w Ekstralidze. Dziś ta inicjatywa jest jeszcze bardziej na czasie, bo w wielu klubach frekwencja wyjazdowa wyraźnie spada i myślę, że wspólnie warto pomyśleć, co zrobić, by kibice jak najliczniej jeździli za swoją drużyną. Pamiętajmy także o tym, że pełny sektor gości to także magnes, który zawsze przyciąga miejscowych kibiców.

Każdy wyjazd na mecz swojej drużyny wiąże się z koniecznością ponoszenia sporych kosztów, związanych z transportem i wyżywieniem. Dlatego ze swojej strony postanowiliśmy zaoferować wszystkim kibicom, którzy przyjadą do końca sezonu w grupie zorganizowanej zgłoszonej przez swój klub, bilety w stałej cenie 20 złotych. Gdyby wszystkie kluby ekstraligowe przyłączyły się do tej inicjatywy, frekwencja na stadionach w dłuższej perspektywie czasu mogłaby znacząco wzrosnąć, a ponadto docenieni zostaliby najwierniejsi fani swoich drużyn. Dodatkowo wpłynęłoby to na zacieśnienie stosunków między kibicami a klubami, które w takiej sytuacji ponosiłyby odpowiedzialność za grupy wyjazdowe.

Proszę, zastanówcie się na tą propozycją i może nie dyskutujmy o tym na oficjalnych zebraniach, tylko po prostu to zrealizujmy.

Łączę wyrazy szacunku,

Marek Jankowski, Prezes Zarządu ZKŻ SSA

Źródło: sport.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv