Aktualności

Published on 10 listopada, 2014 | by admin

Powstała strona “STOP budowie stadionu na Widzewie”

Autorzy strony “STOP budowie stadionu na Widzewie” nawołują do wstrzymania prac nad obiektem przy al. Piłsudskiego i przekazania środków na obiekt przy al. Unii.

Strona powstała 26 października i zgromadziła ponad 2,3 tys. polubień (2373 – stan na 10 listopada na godz. 8.45). Jak czytamy w opisie, autorzy sprzeciwiają się “marnotrawstwu pieniędzy jakim jest budowa nowego stadionu dla rozpadającego się klubu piłkarskiego.”

Choć autorzy profilu zapewniają, że są neutralni politycznie i “nie skupiają kibiców drużyn przeciwnych” to czytając dalszą część manifestu nietrudno domyślić się kto stoi za projektem. Po rozwiązaniu umowy z wykonawcą, kibice domagają się przeznaczenia zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy na dokończenie Centrum Sportu, “tak, aby nasze miasto miało jeden stadion z prawdziwego zdarzenia zamiast jednej świetnej trybuny i drugiego kiepskiego obiektu”.

Co to oznacza w praktyce? Nazwa “Centrum Sportu” to nic innego jak urzędowe określenie nowego obiektu ŁKS, który od 2013 roku powstaje w miejscu starego obiektu przy al. Unii.

Przeciwko budowie stadionu Widzewa przemawiają, zdaniem twórców strony, względy finansowe: “Łodzi nie stać na podwójną inwestycję, podczas gdy skupienie środków na jednym obiekcie dałoby nam jeden z najpiękniejszych obiektów w kraju”. Przeszkodą jest także słaba forma sportowa Widzewa “najprawdopodobniej spadnie o kolejną klasę rozgrywkową i aktualny stadion w zupełności mu wystarczy”. Dla przypomnienia, ŁKS występuje obecnie w III lidze.

W dalszej argumentacji protestujący wskazują, że stadion Widzewa jest za duży w stosunku do aktualnej frekwencji na meczach, oraz na “bardzo duże prawdopodobieństwo iż Widzew nie będzie w stanie regulować swoich należności i ogłosi w nadchodzących miesiącach upadłość.” Najciekawszy jest jednak ostatnio argument, który warto zacytować w całości: “Centrum Sportu towarzyszące Atlas Arenie to przemyślany pomysł, którego realizacja została już rozpoczęta i nie można jej zatrzymać – należy za to ją dokończyć!”

źródło: mmlodz.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv