Aktualności

Published on 18 stycznia, 2015 | by admin

Polsat kupuje prawa do pierwszej ligi. Sporo pieniędzy do podziału

Jak wiadomo, Orange Sport powoli jest wygaszane. Od nowego sezonu mecze 1. ligi transmitować będzie na jednej ze swoich anten Polsat. I w związku z tym nadchodzą lepsze czasy dla klubów z tego poziomu rozgrywek. Do podziału będzie zdecydowanie większa kasa.

PZPN lada moment podpisze z nowym nadawcą kontrakt. Do tej pory Orange Sport płaciło 1,8 miliona złotych rocznie za transmitowanie meczów 1. ligi, natomiast teraz z Polsatem wynegocjowano zdecydowanie lepszą stawkę – 5 milionów złotych. Przy czym, co istotne, Polsat sam pokryje koszty produkcji, które szacuje się na 3 miliony złotych rocznie. Mamy więc blisko trzykrotny wzrost przychodów dla klubów.

To nie pierwsze porozumienie na linii PZPN – Polsat, z Orange Sport w tle. Wcześniej Polsat wykupił też prawa do transmitowania meczów Pucharu Polski, za co ma płacić 4,5 miliona złotych rocznie (z tym, że w tym wypadku koszt produkcji pokrywa PZPN – po ich odjęciu zostają ok. 3 miliony złotych). Poprzedni nadawca – Orange Sport – płacił 800 tysięcy i sam produkował sygnał.

Gdyby jeszcze nasze kochane państwo nie chciało kiedyś ratować tyłków kilku polityków i nie wprowadzało w panice ustawy hazardowej, 1. liga pewnie dalej miałaby sponsora tytularnego, jakim swego czasu był zagraniczny bukmacher. I wówczas kluby z tego poziomu rozgrywkowego miałyby jeszcze lżej.

Przy okazji warto też dodać, że w ostatnich dniach PZPN podpisał kontrakt na reklamę na strojach sędziowskich w ekstraklasie (firma Nice), a lada moment powinien zostać zaprezentowany nowy główny sponsor reprezentacji Polski (firma Lotos).

źródło: weszlo.com


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv