Stadiony

Published on 20 października, 2018 | by admin

Polonia Bytom przedstawiła projekt modernizacji stadionu

W środę, 17 października, na specjalnie zwołanej konferencji zaprezentowano projekt modernizacji stadionu Polonii. Klub już kilka dni wcześniej zapowiadał, że właśnie w ten dzień odsłoni wszystkie karty i tak właśnie się stało.

Podczas konferencji, której całość można zobaczyć na kanale “PB TV” w serwisie YouTube, omówiono całą inwestycję. Gruntowna przebudowa obiektu sportowego przy ul. Olimpijskiej 2 będzie w całości sfinansowana z budżetu miasta.

Kwota inwestycji ma wynieść bagatela 40 mln złotych. Wykonawca przedsięwzięcia, tj. spółka S-sport z katowic, skorzysta z infrastruktury już istniejącej. Chodzi m.in. o oświetlenie oraz system podgrzewania murawy.

Docelowo oddanie zmodernizowanego obiektu do użytku ma nastąpić w 2020 roku. Wówczas na trybunach bytomskiego stadionu będzie mogło zasiadać ponad 8 tys. kibiców. A dodatkowo planowana modernizacja ma umożliwić powiększenie dostępnych miejsc do 13000.

Kibice Polonii Bytom będą mogli zatem w zdecydowanie większej liczbie wspierać swój zespół, co na pewno jest dla nich niezmiernie ważne.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv