Aktualności

Published on 3 kwietnia, 2015 | by admin

Policjant, który śmiertelnie potrącił kibica Falubazu, niewinny.

Zielonogórski sąd okręgowy uznał niewinnym policjanta, który w 2011 r. śmiertelnie potracił pijanego kibica Falubazu na al. Konstytucji 3 Maja. Tym samym apelacja świebodzińskiej prokuratury została odrzucona.

Apelację od wyroku do sądu złożyła świebodzińska prokuratura 9 grudnia ub. r. Oskarżała ona zielonogórskiego policjanta. Sąd apelacyjny uznał, że policjant jest niewinny i nie mógł uniknąć potrącenia kibica. Sąd uznał, że policjant który feralnej nocy 2 października 2011 r. prowadził nieznakowanego busa, nie był w stanie uniknąć wypadku. Sąd apelacyjny w całości uznał wyrok uniewinniający policjanta, który zapadł w październiku ub.r. Prokuratura chciała kary pół roku więzienia w zawieszeniu.

Wyrok jest prawomocny. Prokuraturze zostaje już tylko jego kasacja. – Wyrok jest świeży, prokuratura rejonowa w Świebodzinie przeanalizuje decyzję sądu i podejmie decyzję co dalej – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Po trwającym niemal trzy lata procesie zielonogórski sąd uniewinnił policjanta Tomasza B. od zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci kibica Falubazu. Sąd uznał, że jedyną winną osobą jest Krzysztof, który pijany wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający nieoznakowany policyjny radiowóz. Sędzia Monika Olejnik decyzję uzasadniała tym, że nie można wymagać od kierowcy szczególnej ostrożności w chwili sportowej imprezy masowej i po jej zakończeniu. To oznaczałoby zachowanie takiej ostrożności przed i po każdym meczu. Tym bardziej, że policjant nie dojeżdżał do przejścia dla pieszych.

Do potrącenia 22-letniego Krzysztofa Szafranka doszło nocą 3 października 2011 r. zaraz po fecie związanej z obchodzeniem zdobycia tytułu Drużynowego Mistrza Polski przez Falubaz.

źródło: gazetalubuska.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv