Aktualności

Published on 24 czerwca, 2013 | by admin

Polacy znają pucharowych rywali

Podczas dzisiejszego losowania UEFA w szwajcarskim Nyonie rywali poznały wszystkie polskie zespoły biorące udział w kolejnej edycji europejskich pucharów – Legia, Lech, Śląsk oraz Piast. 

Legia Warszawa, która rozpocznie zmagania od II rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów, w której zagra z walijskim New Saints FC. Pierwsza potyczka zaplanowana jest na 16 lub 17 lipca w Walii.

– Cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować się na Wyspach Brytyjskich, gdzie żyje wielu naszych rodaków. Mamy nadzieję, że chociaż trochę Polaków pojawi się na tym spotkaniu. Doceniamy sukcesy naszego rywala w rodzimej lidze, ale nie dopuszczam do siebie innego rozwiązania niż awans Legii do kolejnej rundy – powiedział prezes Legii Bogusław Leśnodorski dla oficjalnego serwisu internetowego klubu.

Los dość łaskawy był także dla pozostałych polskich klubów – w ramach II rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej Lech Poznań zagra z fińskim Honka Espoo, Piast Gliwice z wygranym pary Metalurg Skopje (Macedonia) – Karabach FK (Azerbejdżan), a Śląsk Wrocław ze zwycięzcą serii Rudar Pljevlja (Czarnogóra) – FC Mika (Armenia).

Śląsk pierwszą pucharową potyczkę zagra “u siebie”, Lech i Piast na wyjeździe.

Źródło: kibice.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv