Aktualności

Published on 2 lipca, 2013 | by admin

Polacy lepiej oceniają funkcjonowanie PZPN

Po pół roku pełnienia przez Zbigniewa Bońka funkcji prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej z 17 do 25 procent wzrósł odsetek osób pozytywnie oceniających funkcjonowanie tej instytucji – wynika z sondażu przeprowadzonego w czerwcu przez CBOS.

Natomiast odsetek oceniających działanie PZPN jako złe zmalał z 50 do 44. Co ciekawe, wśród respondentów deklarujących, że piłką nożną bardzo się interesują, pozytywnie oceniających PZPN jest aż 61 proc., a negatywnie 33.

Paradoksalnie jednak od listopada zmalało zaufanie do samego Bońka. Wciąż jest ono wysokie – 63 proc., ale tuż po wyborach deklarowało je 74 proc. badanych. Nieufność wzrosła z 4 do 9 proc.

CBOS zbadał także stosunek Polaków do trenera Waldemara Fornalika. Selekcjoner przede wszystkim stał się osobą znacznie bardziej rozpoznawalną. Nieznajomość jego osoby zadeklarowała 1/3 respondentów. W listopadzie było to aż 42 proc.

Jednocześnie spadło zaufanie do Fornalika z 35 do 26 proc. oraz wzrosła nieufność – z 2 do 14 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 6-12 czerwca na liczącej 1010 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Wybory w PZPN odbyły się 26 października. W drugiej turze głosowania nowym prezesem został wybrany Zbigniew Boniek. Grzegorz Lato, który sprawował tę funkcję od 2008 roku, nie ubiegał się o reelekcję.

Źródło: sport.wp.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv