Bez kategorii

Published on 5 października, 2023 | by admin

Pogba nie przeszedł testu antydopingowego – grozi mu dyskwalifikacja

Paul Labile Pogba to francuski piłkarz pochodzenia gwinejskiego, środkowy pomocnik Juventusu i reprezentacji Francji. Stało się wiadome, że pomocnik Juventusu przeszedł pozytywny test na obecność testosteronu w organizmie po meczu z Udinese. Stwierdzono, że naruszył on artykuły 2.1 i 2.2 Kodeksu Antydopingowego, ponieważ jego test wykazał nieendogenne metabolity testosteronu. Oznacza to, że taki testosteron nie był produkowany przez organizm, ale został wprowadzony z zewnątrz. Jeśli jesteś fanem tego klubu, na stronie ggbet-24.com możesz sprawdzić wyniki wszystkich meczów ekipy i statystyki poszczególnych zawodników. 

Juventus zawiesił wypłatę wynagrodzenia

Już następnego dnia po przeprowadzeniu testu włoski Narodowy Trybunał Antydopingowy ogłosił, że Francuz został tymczasowo zdyskwalifikowany jako środek zapobiegawczy. Juventus do tej pory wydał tylko jedno oświadczenie w tej sprawie, ogłaszając, że klub zastrzega sobie prawo do rozważenia dalszych działań proceduralnych. 

Nicolo Scira donosi, że klub może rozwiązać kontrakt zawodnika, jeśli drugi test antydopingowy również okaże się pozytywny. Ponadto turyński zespół zawiesił już pensję zawodnika, gdyż pozytywny wynik testu narkotykowego jest jednym z przypadków, w których można podjąć taki krok, co reguluje artykuł 5.5 umowy podpisanej w styczniu tego roku przez Włoską Federację Piłkarską, Serie A i Włoski Związek Piłkarzy.

Doniesiono również, że Pogba mógł nie przejść testu antydopingowego z powodu suplementu diety zakupionego w USA za radą znajomego lekarza, który nie jest powiązany z turyńskim klubem. W tym przypadku byłby to przypadek niedbałego stosowania dopingu. Może to skutkować dwuletnim zawieszeniem kariery piłkarskiej zawodnika. Jeśli okaże się, że Paul zażywał testosteron celowo, zostanie ukarany nawet czteroletnim wykluczeniem z gry. Agent zawodnika krótko skomentował sytuację, potwierdzając, że doping rzeczywiście znajdował się w organizmie Pogby, ale dostał się tam nieumyślnie.

Od powrotu do Juventusu piłkarz rozegrał zaledwie 213 minut

11 lipca 2022 r. piłkarz ponownie dołączył do Juventusu, podpisując czteroletni kontrakt z klubem. Podczas przedsezonowego tournée po Stanach Zjednoczonych doznał kontuzji łąkotki bocznej w kolanie, która mogła spowodować utratę od 1 do 2 miesięcy. Kontuzja okazała się poważniejsza niż oczekiwano, a Pogba przegapił Mistrzostwa Świata w Katarze pod koniec 2022 roku.

Powrót Pogby do Juventusu jest poważnie brany pod uwagę jako jeden z najgorszych transferów XXI wieku. Coś na poziomie przeprowadzki Edena Hazarda z Chelsea do Realu Madryt, chociaż Turcy nic nie zapłacili za Francuza — został podpisany jako wolny agent. Kiedy jednak Juventus zaoferował Pogbie powrót, dał francuskiemu pomocnikowi najwyższą pensję w zespole. Ze wszystkimi bonusami i przed opodatkowaniem było to ponad 10 milionów euro. Oto statystyki piłkarza w klubie od momentu powrotu:

 • 213 minut;
 • 0 branek;
 • 1 asysta;
 • 2 uderzenia;
 • 80 podań.

Powodem tak słabych wyników jest fakt, że od lipca 2022 roku Paul przechodzi leczenie. W ubiegłym sezonie opuścił 53 mecze z powodu kontuzji o różnym nasileniu.

 • Operacja kolana – 21 meczów;
 • Naciągnięcie uda – 7 meczów;
 • Uraz łąkotki – 7 meczów;
 • Naciągnięcie pachwiny – 6 meczów;
 •  Naderwanie mięśnia odwodziciela – 6 meczów;
 • Uraz ścięgna podkolanowego – 6 meczów;
 • Zmęczenie mięśni – 1 mecz.

Jednak przed rozpoczęciem nowego sezonu Paul jest w bojowym nastroju, deklarując swój powrót. Możemy wierzyć w motywację Paula, ponieważ latem był kuszony przez saudyjskie kluby Al Ahly i Al Ittihad. Turyński klub zgodził się na negocjacje, ale sam Pogba odmówił. Chociaż według plotek zaoferowano mu trzyletni kontrakt na 150 milionów euro.

Trudna sytuacja rodzina Pogby

Obecnie mistrz świata 2018 i jeden z najpopularniejszych piłkarzy tego stulecia przechodzi przez bardzo trudny okres w swoim życiu. Oprócz historii dopingowej przechodzi również przez inną — rodzinną sprawę sądową.

15 września odbyła się rozprawa w sprawie o wymuszenie z udziałem brata Paula i grupy przyjaciół z dzieciństwa. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Pogba znalazł się na muszce po kilku próbach wymuszeń ze strony bliskich mu osób, które chciały wyłudzić od niego pieniądze. Brat Pogby grozi Paulowi — porwał go z przyjaciółmi i szantażował “wielkimi rewelacjami” za 13 mln euro.

Piłkarz Juventusu powiedział również śledczym, że zawsze był blisko swoich przyjaciół z dzieciństwa i nigdy nie odmówił im pomocy w razie potrzeby, aż do stycznia tego roku. Wtedy to musiał wyrzucić jednego z nich ze swojego domu w Manchesterze, ponieważ ten ukradł z jego karty bankowej 200 tysięcy euro.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv