Sezon 2018/2019

Published on 19 stycznia, 2019 | by admin

Podsumowanie rundy jesiennej 2018/19 w wykonaniu kibiców Wigier Suwałki

Mecze u siebie:

Wigry Suwałki – Chojniczanka Chojnice 
Pierwszy mecz w sezonie na własnym boisku wypadł nam w wyjątkowo upalny dzień, przez co frekwencja na stadionie nie dopisała tego dnia. Piknikowe towarzystwo – Janusze i Grażyny woleli leżeć plackiem nad wodą przy grylu ;). 
Na ten mecz mieliśmy przygotowaną oprawę, ku naszemu zdziwieniu mamy problem z wniesieniem choreografii. Baczne oko kierownika ds. bezpieczeństwa wypatrzyło zakazany znak ! Mianowicie chodzi o symbol Polski Walczącej. Ostatecznie po słownych przepychankach udaje nam się wnieść oprawę. W ramach protestu nic nie prezentujemy. Na meczu wystawiamy ok 130 osobowy młyn. Akcja ” Wszyscy w barwach” przyniosła pozytywny efekt, wszyscy mieli na sobie biało – niebieskie koszulki. Na płocie wywieszamy kilka flag w tym jedną nową ” Wigry Suwałki Hooligans “. Goście do Suwałk przyjeżdżają w 14 osób.

Wigry Suwałki – Chrobry Głogów
Na meczu z Chrobrym zbieramy się w ok 100 osób. Wywieszamy 3 flagi. Przez całe spotkanie prowadzimy dosyć dobry doping jak na naszą liczbę. Warto dodać, że swój debiut zaliczyła nowa całkiem ciekawa przyśpiewka. Kibice gości zawitali do Suwałk w ok 20 os. bez flagi.

Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn – 26.08.2018

Przed meczem na zbiórce zbieramy się w ok 150 os. Ze śpiewem na ustach ruszamy na stadion, podczas marszu odpalamy race i petardy hukowe. 
Tego dnia wystawiamy ok 350 osobowy młyn, wspierają nas bracia z Kętrzyna w 8 os. i Olimpii w 14 os.Kibice Wigier z Olecka są obecni w 30 głów. Na płocie wywieszamy kilka flag + 1 GKS-u. Przez całe spotkanie prowadzimy dobry i równy doping. W pierwszej połowie prezentujemy oldschoolową oprawę składającą się z kilkudziesięciu malowanych transparentów na 2 kijach i transu na płot ” Stary Kibicowski Styl “. Goście przyjechali do Suwałk w ok 140 os. w tym 30 fanów ŁKS-u Łomża.

Wigry Suwałki – Garbarnia Kraków ( piątek )
W piątkowe popołudnie zbieramy się w ok. 60 os. Przez całe spotkanie prowadzimy dosyć dobry doping jak na naszą liczbę. Gości oczywiście 0.

Wigry Suwałki – Warta Poznań ( piątek )
Tego dnia tworzymy ok 50 os. młyn. Na płocie wywieszamy jedną flagę, doping prowadzimy przez całe spotkanie. Na sektorze gości zameldował się 1 fanatyk Warty Poznań.

Wigry Suwałki – Podbeskidzie
Tego dnia tworzymy ok 190 osobowy młyn. Kibice Wigier z Olecka stawili się w bardzo dobrej liczbie ( ok 30 głów ). Na płocie wywieszamy kilka flag. W pierwszej połowie spotkania prezentujemy biało – niebieskie flagi na kijach. Mecz kończy się wysoką porażką. Miejmy nadzieję, że jest to tylko jednorazowa wpadka ! Gości brak.

Wigry Suwałki – GKS Tychy
Na meczu z “Tyskimi” wystawiamy ok 90 osobowy młyn. Tradycyjnie obecni są fanatycy Wigier z Olecka w dobrej liczbie. Na płocie wywieszamy 4 flagi, przez całe spotkanie prowadzimy przyzwoity doping. Kibice gości przyjechali do Suwałk w ponad 40 os. Wywieszają kilka flag w tym jedną dużą, posiadają również 2 ciekawe flagi na drzewcach.

Wigry Suwałki – Raków Częstochowa
Tego dnia tworzymy ok 80 osobowy młyn. Na płocie wywieszamy 3 flagi. Kibice Rakowa do Suwałk przyjechali w 131 os. w tym 37 osób Chemik i 3 kibiców Stomilu. Wywieszają 2 flagi. W tym samym czasie 10 fanatyków Wigier wspiera braci z Olimpii Grudziądz na meczu z Widzewem Łódź.

Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn ( środa, PP )
Na pucharowym meczu ze Stomilem tworzymy ok 140 osobowy młyn, na płocie wywieszamy 3 flagi: ” Suwalszczyzna ” , ” Kodzik ” i ” Olecko “. Przez całe spotkanie jedziemy z dobrym dopingiem. Tego dnia na sektorze 2 panował dobry kibicowski klimat. Kibice OKS-u zawitali do Suwałk w ok 60 os. Wywiesili 3 flagi, mieli problemy z wniesieniem bębna w wyniku czego zanotowali drobne spięcia z ochroną. Nasi zawodnicy wygrywają spotkanie i przechodzimy dalej ! Kolejny mecz w PP zagramy u siebie z Rakowem.

Wigry Suwałki – GKS Jastrzębie
Tego dnia z okazji Święta Niepodległości prezentujemy małe choreo w świętych barwach biało – czerwonych, dodatkowo na płocie ląduje transparent: ” 100 LAT NIEPODLEGŁEJ “.

Wigry Suwałki – Raków Częstochowa ( czwartek, PP )
Na pucharowym meczu z Rakowem zbieramy się w ok 80 os. Na znak protestu na płocie wywieszamy transparent ” Nie będziemy robić tego co ktoś nam każe, a przez was cierpią piłkarze ” Przez pierwszą połowę nie prowadzimy również dopingu. Wszystko przez zakaz planowanej przez nas oprawy, która dotyczyła absurdalnego regulaminu stadionu, zakazu m.in. używania sektorówek . Doping prowadzimy od 2 części spotkania, trans pozostał dalej na płocie. Kibice Rakowa przyjeżdżają do Suwałk w ponad 40 os. + ok 20 osobowa delegacja stomilowców. Wywieszają 2 flagi i 2 transy.

Wyjazdy

ŁKS Łódź – Wigry Suwałki
Na najważniejszy wyjazd w rundzie jesiennej ruszamy w 149 os. w tym 22 przyjaciół z Grudziądzkiej Olimpii. Kibice Wigier z Olecka stawili się na (W)yprawie w lekko ponad 20 os. Nie zabrakło również kilku fanatyków SKS-u z emigracji, którzy specjalnie przylecieli na ten mecz. Droga do Łodzi mija spokojnie i bez atrakcji. Z powodu zamkniętego sektora gości kibice ŁKS-u zachowują się jak trzeba i wpuszczają nas na własną trybunę. Niemal przez całe spotkanie prowadzimy dobry doping. Fani Łódzkiego KS-u tworzą dosyć liczny młyn z niezłym dopingiem. Dzięki dla braci za wsparcie !

Puszcza Niepołomice – Wigry Suwałki
Na sektorze gości melduje się 1 kibic Wigier.

GKS Katowice – Wigry Suwałki
W Katowicach meldują się 2 os. Nie zostały wpuszczone na sektor gości.

Bytovia Bytów – Wigry Suwałki
Do Bytowa wybiera się 1 kibic SKS-u.

Wspieramy naszych braci:

Radomiak Radom – Olimpia Grudziądz
8 kibiców Wigier wspiera przyjaciół z Olimpii w Radomiu.

Olimpia Grudziądz – Widzew Łódź
Wspieramy Olimpię w 10 os.

Olimpia Grudziądz Resovia Rzeszów
Od nas 5 os.

Inne:

Gala sportów walki w Gołdapi
W sobotni wieczór w Gołdapi odbyła się gala sportów walki. Na ringu walczyło 2 fanatyków Wigier z Olecka. Kibice SKS-u z Olecka na galę ruszają w 30 os. do tego wybiera się 20-osobowa delegacja z Suwałk co łącznie daje 50 osobowy skład. Razem na trybunie dopingujemy naszych przyjaciół. Podziękowania za dobrą postawę i charakter w walce !

Jesteśmy obecni na turnieju kibicowskim, który został zorganizowany przez fanatyków Olimpii Grudziądz. Na miejscu meldują się również kibice KS Drwęcy i Pogoni Lębork. Poza graniem w piłkę odbyły się również inne konkurencje: wyciskanie sztangi i przeciąganie liny. Nie zabrakło pirotechniki i dobrej kibicowskiej muzyki w starym klimatycznym stylu. Impreza bardzo dobrze zorganizowana. Podziękowania za konkretną gościnę !

Marsz Niepodległości w Warszawie
Na Marszu zameldowało się w kilku grupkach w sumie ok 40 kibiców Wigier.

Działalność Stowarzyszenia Kibiców Wigier Suwałki ” Forza Wigry”. Rok 2018.

– z okazji Dnia Dziadka i Babci odwiedzamy DPS Kalinka, gdzie przekazujemy podopiecznym skromne podarunki. 
– w Święto Żołnierzy Wyklętych organizujemy Bieg Suwałki Wyklętym
– udało się nam zorganizować charytatywny turniej “Gramy dla Bajki” 
– w minionym roku przypadła trzecia edycja zbiórki Pomagamy Czworonogom, w trakcie której uzbieraliśmy 1500 kg karmy
– tradycyjnie również 1-go listopada udaliśmy się na mogiły Bohaterów
– 11-go bierzemy udział w Marszu Niepodległości w Warszawie oraz w lokalnych inicjatywach. Był to pierwszy marsz od wielu lat gdzie Kibice nie wzięli udziału w organizacji Młodzieżowego Marszu Niepodległości w Suwałkach
– największy sukces Stowarzyszenie odniosło w listopadzie, dzięki wygrywanej w ramach Budżetu Obywatelskiego z największą ilością głosów w kategorii projekty społeczne
– rok pod znakiem działalności standardowo kończymy Biało Niebieskim Mikołajem, już po raz szósty, udało nam się zebrać słodycze dla Dzieciaków różnych instytucji, a konkretnie 520 kg. 
Dodatkowo było wiele codziennych rzeczy, o których nie zawsze informujemy (takie jak sprzątanie mogił, pomoc osobom starszym i wiele innych).

Najbardziej jednak dotknęła Nas zmiana regulaminu stadionu. Nowy regulamin wprowadził duże obostrzenia, zakazując między innymi prezentowania sektorówek na stadionie przy Zarzecze 26. Mimo podjętych stosownych działań, nie udało nam się do dnia dzisiejszego wpłynąć na jego zmianę.
Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy mają w sercu Wigry i codziennie udowadniają, że ich fanatyzm nie jest słomiany. 
Szczególne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy uczestniczyli w Naszych inicjatywach oraz wsparli ich organizację.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv