Published on 10 października, 2021 | by admin

Płock: Stadion Wisły z nowym oświetleniem

Z miejskiego krajobrazu zaczynają powoli znikać maszty oświetleniowe, których rolę przejmą reflektory zamontowane w dachu. W tym tygodniu na budowie przeprowadzono pierwsze testy ich sprawności.

7 października zdemontowano pierwszy z masztów oświetleniowych, a to dopiero początek prac, mających na celu ich całkowitą eliminację z placu budowy. To najbardziej istotna zmiana od naszego ostatniego artykułu.

Kolejną kwestią jest liczba dostępnych dla kibiców miejsc na obiekcie, która według wstępnych założeń miała wynosić na ten moment 3000. Tak jednak nie będzie, gdyż jak podaje Radio dla Ciebie, będzie ona w granicach 1900 krzesełek, przynajmniej na październikowe mecze Wisły.

Ta liczba jest wynikiem porozumienia zawartego między klubem a komisją licencyjną Polskiego Związku Piłki Nożnej. Organ ten wyraził zgodę na odstępstwo od podręcznika licencyjnego i zaaprobował mniejszą liczbę siedzisk na trybunie zachodniej.

Większość wspomnianej trybuny została już wyburzona. Pozostała jedynie jej nieznaczna część na potrzeby organizacji meczów ligowych. Na nowej trybunie wschodniej zainstalowano już kilka tysięcy krzesełek o białym kolorze i w odcieniach niebieskiego. Wciąż trwają prace nad zadaszeniem i zapleczem. Nie ma już pawilonu za południową bramką, który przez lata służył administracji klubu.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv