Published on 30 grudnia, 2022 | by admin

Płock: Stadion będzie kosztował więcej.

W trakcie budowy stadionu im. Kazimierza Górskiego okazało się, że będą potrzebne dodatkowe nakłady. Program Funkcjonalno-Użytkowy był niezwykle obszerny, ale mimo to nie przewidział wszystkiego. Kilka decyzji miasto podjęło też w trakcie budowy.

Czy MIRBUD będzie chciał więcej pieniędzy za budowę stadionu Wisły Płock, niż jest przewidziana w umowie? Tego na razie nie wiadomo. Wiadomo jednak, że budowa stadionu będzie kosztowała więcej, bo wykonawcy zlecone zostały dodatkowe prace. O zwiększenie kwoty na budowę stadionu zapytał przewodniczący rady, Artur Jaroszewski.

Ratusz doszedł m.in. do wniosku, że niewykorzystywane korty tenisowe zostaną zlikwidowane. Jak mówił Artur Zieliński, zastępca prezydenta ds. rozwoju i inwestycji, korty wymagały wielomilionowych nakładów. Teren trafi do dyspozycji klubu.

Wiceprezydent wskazywał, że do wykonania tych prac zgłosiły się dwie firmy, a oferta MIRBUDU była po prostu tańsza. Prawdopodobnie dlatego, że firma wszystkie maszyny ma po prostu na miejscu. To część prac, która nie wpływa jednak na funkcjonalność stadionu. Co jeszcze przybyło?

W ramach PFU nie było przewidzianych pól rozgrzewkowych. Jest to konieczne, takie są wymogi związku. Musieliśmy przygotować dwa pola rozegrzewkowe o powierzchni 80 metrów kwadratowych każde. Będą także podgrzewane – tłumaczył Artur Zieliński. – Zmieniliśmy przeznaczenie trzech lóż VIP. Wcześniej były przeznaczone dla administracji, teraz są trzy dodatkowe loże. Klub będzie miał do dyspozycji nie 11, a 14 lóż.

Zmieniła się także koncepcja, np. w kwestii ogrodzenia od strony południowej. Pojawi się tam pięć przeszklonych witryn. Poszrzono też taras widokowo od południa i zachodu – w celu sprawniejszej komunikacji.

Musieliśmy dołożyć węzeł do podgzewu murawy. Od strony zachodniej będzie przygotowany parking VIP, który pierwonie nie miał być ogrodzony. Będzie ogrodzony i będzie na nim szlaban. Pojawiły się też dodatkowe punkty zasilania – tłumaczył Zieliński.

Pojawiły się też inne drobne elementy, m.in. kołowroty w strefie VIP czy lustra w toaletach. Będzie też dodatkowe oświetlenie zewnętrzne stadionu – tak, żeby można było podświetlić obiekt różnymi kolorami. Jak mówił prezydent Zieliński koszt dodatkowy to ok. 5 mln złotych.

Przewidujemy, że dodatkowe wyposażenie, które nie jest opisane w PFU, czyli wyposażenie w meble części administracyjnej i koryratrzy, będzie warte ok. miliona złotych – dodał Zieliński.

W listopadzie 2019 roku władze Płocka podpisały z firmą MIRBUD umowę na budowę stadionu. Nowy obiekt miał kosztować 166,5 mln złotych.

źródło: Portal Plock

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv