Published on 24 października, 2021 | by admin

Płock: Rozpoczęto montaż poszycia dachowego

Postępują prace na płockim obiekcie. Po instalacji nowego oświetlenia przyszedł czas na położenie pierwszych elementów pokrycia dachowego.

W ostatnich tygodniach informowaliśmy o testach nowego oświetlenia, które zostało zamontowane na stadionie Wisły w Płocku. Dziś porcja kolejnych dobrych wiadomości, tym razem związanych z zadaszeniem obiektu. W końcu pierwszą trybunę zaczyna przykrywać dach.

Blacha dojechała na stadion i zaraz zacznie się montaż dachu nad trybuną wschodnią i północną. Wkrótce też ułożymy tzw. żyletki na elewacji – ogłosił w oficjalnym komunikacie prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Jeszcze w tym roku obiekt ma zostać wyposażony w elementy barierek oraz krzesełka na trybunie północnej. Zgodnie z planami Urzędu Miasta, po zakończeniu montażu dachu na nowej trybunie będzie mogło zasiąść do 3 tys. kibiców. Harmonogram inwestycji w ramach najbliższych etapów zakłada położenie fundamentów pod trybunę południową i zachodnią.

Wizja realizowana przez firmę Mirbud na podstawie projektu Perbo-Inwestycje przewiduje stadion o pojemności ok. 15 tys. widzów, z widownią na jednym, okalającym całe boisko poziomie. Planowane zakończenie inwestycji o wartości 166 mln zł ma nastąpić w listopadzie 2022 roku.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv