Published on 31 lipca, 2021 | by admin

Płock: Pierwsi kibice za 2 miesiące? Budowa ma problemy

Już na przełomie września i października pierwsi kibice mogą wejść na nową trybunę wschodnią, której zaawansowanie przekracza 90%. Niestety, powszechny niedobór materiałów budowlanych nie ominął Płocka.

W ostatnich dniach na placu budowy przy ul. Łukasiewicza w Płocku pojawił się symboliczny, pierwszy element docelowej fasady. To segment białych, pionowych żaluzji osadzony na zewnątrz wschodniej trybuny. Za samą trybuną trwa porządkowanie przestrzeni.

Choć miejsce dla sprzętu budowlanego jest jeszcze potrzebne do montażu elementów dachu i fasad, to część terenu między głównym stadionem a boiskiem treningowym jest już wybrukowana. Nic zresztą dziwnego, ponieważ władze Płocka chcą, by na przełomie września i października uruchomić przynajmniej wschodnią trybunę.

Dziś stadion w Płocku jest zredukowany do zaledwie 3500 miejsc, pojemności ledwie warunkowo dopuszczonej z racji trwającej budowy. W połączeniu z obowiązującym obecnie pandemicznym limitem (50% pojemności + zaszczepieni) daje to minimum 1750 miejsc.

Otwarcie wschodniej trybuny z częścią sektorów narożnych dołożyłoby w tych warunkach ok. 3000 dodatkowych miejsc. Czy uda się zdążyć jeszcze z trybuną północną – trudno na razie oceniać. Choć tempo Mirbudu na budowie jest ogólnie bardzo dobre, to wykonawca nie uniknął problemów powszechnych dziś w całej branży budowlanej.

Chodzi przede wszystkim o niedobory i gwałtowne skoki cen niektórych produktów, w tym blachy. Już dziś gotowa w ponad 90% trybuna wschodnia mogłaby być pokrywana, ale dostawa blachy trapezowej niestety się opóźnia. Najbliższe tygodnie będą więc bardzo istotne w kontekście jesiennego otwarcia nowych sektorów.

Więcej o budowie stadionu w Płocku, możecie zobaczyć w dziale Stadiony.

Przypomnijmy, że nowy stadion w Płocku jest realizowany w dwóch etapach, by umożliwić ciągłą grę Wisły w roli gospodarza. Dopiero po wdrożeniu dwóch budowanych obecnie trybun, będzie można zniszczyć zachodnią trybunę główną i południowy pawilon. Wtedy Mirbud przystąpi do budowy kolejnych dwóch trybun. W sumie arena pomieści 15 000 widzów, a jej cena to 166,5 mln zł.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv