Published on 14 września, 2022 | by admin

Płock: Klub pracuje nad udostępnieniem kolejnych miejsc

Trwa przebudowa stadionu Wisły Płock, a kibicom nafciarzy udostępniona jest póki co jedna trybuna, czyli 3100 miejsc. Kilka tygodni temu udało się zwiększyć pojemność do 3500, a niewykluczone, że już w najbliższym meczu dostępnych miejsc będzie jeszcze więcej.

Przy Łukasiewicza 34 prace cały czas postępują, a obiekt coraz bardziej przypomina stadion, a nie plac budowy. Od czasu otwarcia pierwszej trybuny wschodniej minęło 10 miesięcy. Niedawno klubowi udało się wywalczyć dodatkowe 400 miejsc i przy obecnych warunkach mecze Wisły Płock może oglądać 3500 fanów.

Bilety na mecze lidera PKO Eskstraklasy rozchodzą się na pniu i wszystko wskazuje na to, że do czasu otwarcia całego stadionu klub będzie mógł chwalić się wyprzedaniem kompletu biletów na długo przed dniem meczowym.

Niewykluczone, że już niebawem liczba dostępnych miejsc znów się powiększy, choć to póki co bardzo nieoficjalna informacja. Klub pracuje, żeby już na mecz z Piastem Gliwice (30 września) wspuścić kibiców na kolejny sektor. Mowa o łukach stadionu, co pozwoliłoby zwiększyć pulę nawet o 500 osób.

Trwa wytężona praca – udostępnione miejsca trzeba pokryć monitoringiem, a opinię muszą wydać jeszcze służby, m.in. straż pożarna czy pogotowie. W najbliższych dniach sytuacja powinna się wyjaśnić. Z pewną dozą prawdopodobieństwa można jednak powiedzieć, że na mecz z Legią Warszawa (14 października) obejrzy więcej niż 3500 kibiców Wisły Płock.

Do czasu oddania całego obiektu kibice gości nie mogą być wpuszczeni na sektor gości.

źródło: portalplock.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv