Published on 28 listopada, 2021 | by admin

Płock: Inauguracja nowej trybuny wschodniej

Dziś kibice Wisły mieli okazję po raz pierwszy zasiąść na nowej trybunie. Budowa stadionu potrwa jeszcze rok, a obiekt docelowo osiągnie pojemność 15 004 miejsc.

Dzisiejszy mecz z Cracovią to debiut nowej trybuny wschodniej, która może w tym momencie przyjąć 3 000 widzów. Bardzo bliska ukończenia jest także trybuna północna, na której trzeba jeszcze wykończyć elementy zadaszenia i zamontować siedziska.

Niedługo zakończy się rozbiórka trybuny zachodniej. W tej chwili odbywają się tam zaawansowane prace związane z palowaniem gruntu i stawianiem betonowych słupów. Z racji specyfiki budowy, a także regulacji Polskiego Związku Piłki Nożnej, do końca prac będzie dostępna dla kibiców tylko jedna trybuna.

Wszystkie roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem, co pozwala z optymizmem patrzeć na przewidywany termin zakończenia budowy, wyznaczony na listopad 2022 roku. Aktualny poziom zaawansowania prac na obiekcie jest określany na 50%.

Koszt powstania stadionu w chwili rozpoczecia budowy wynosił 166 mln zł i na razie nie poszedł do góry mimo wzrostu cen materiałów na światowych rynkach. Nie wiadomo jednak, czy ostatecznie uda się go utrzymać, gdyż do końca robót pozostało 12 miesięcy. Płocka inwestycja jest w całości finansowana ze środków publicznych.

O tym co będzie ze stadionem po jego inauguracji, myśli już teraz Andrzej Nowakowski – prezydent Płocka. Planuje się zorganizowanie meczu otwarcia z renomowanym rywalem, a także znalezienie sponsora tytularnego dla obiektu. Nie jest wykluczone, że będzie nim Orlen, choć są prowadzone rozmowy również z innymi podmiotami.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv