Aktualności

Published on 30 czerwca, 2013 | by admin

PK: rekordowa oglądalność turnieju

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) poinformowała, że w rozgrywanym w Brazylii Pucharze Konfederacji padł rekord pod względem telewizyjnej oglądalności. W turnieju strzelono także największą w historii rozgrywek liczbę goli.

Do końca rozgrywek pozostał tylko mecz o trzecie miejsce i finał, a już teraz zmagania obejrzała druga w historii najwyższa liczba telewidzów. Na razie FIFA nie ujawniła szczegółów – dokładne dane zostaną przedstawione po ostatnim spotkaniu.

Wiadomo natomiast, że środowy półfinał z udziałem Brazylii i Urugwaju (2:1) przyciągnął przed odbiorniki ponad 53,5 mln kibiców, co jest rekordem Pucharu Konfederacji.

Z kolei czwartkową serię rzutów karnych w spotkaniu Hiszpanii z Włochami (7-6, 0:0 po dogr.) obejrzało w samej Italii ok. 12,5 miliona osób – najwięcej od 1 lipca 2012 roku, kiedy te same ekipy spotkały się w finale rozgrywanego w Polsce i na Ukrainie Euro 2012. W Hiszpanii spektakl w Fortalezie śledziło 10,5 mln kibiców.

Rekordy 2013 pod względem oglądalności padły także w Niemczech i Anglii, choć reprezentacje tych krajów nie startują w turnieju w Brazylii.

W tegorocznym Pucharze Konfederacji padła także najwyższa w historii tych rozgrywek liczba bramek. W dotychczasowych 14 spotkaniach kibice zobaczyli 61 goli – o pięć więcej niż w Niemczech w 2005, gdzie ostatnio padł rekord.

24 z tych bramek puścili bramkarze Tahiti. Drużyna z Oceanii przegrała 1:6 z Nigerią, 0:10 z Hiszpanią i 0:8 z Urugwajem.

W niedzielę o godzinie 18 czasu polskiego odbędzie się mecz o trzecie miejsce, w którym Urugwaj zmierzy się z Włochami. Sześć godzin później o pierwsze miejsce powalczą Hiszpanie i Brazylijczycy.

Źródło: sport.wp.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv