Aktualności

Published on 23 grudnia, 2017 | by admin

Piotr K. prawomocnie skazany

Prokuratura wnioskowała o dożywocie za zabójstwo kibica Korony Kielce Karola Piróga. Piotr K. (ps. Kermit), kibic Wisły Kraków, został skazany na 25 lat więzienia. Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok.

Piotra K. ps. “Kermit” był posądzony o trzy przestępstwa. Zarzucono mu udział w pobiciu i zabójstwo kibica Korony Kielce, udział w pobiciu i usiłowanie zabójstwa kolejnego kibica Korony oraz odkarżono o udział w pobiciu i dokonanie rozboju na kieleckich kibicach.

Prokuratura wniosła apelację od sierpniowego wyroku, w którym Piotra K. został skazany na 25 lat więzienia, 8 lat pozbawienia praw publicznych i sądowy nakaz zapłaty 50 tys. złotych zadośćuczynienia ojcu Karola Piróga.

“Nie mam słów, by wyrazić co dziś czuję i co wtedy czułem. Nie chciałem, by tak to się skończyło. Żałuję, że doszło do tragedii. Nikt z nas tego nie chciał. Nie potrafię sobie tego wybaczyć, że to miało miejsce” – mówił na rozprawie oskarżony.

Pozostałych 11 uczestników tragicznych wydarzeń zostało już prawomocnie skazanych w wrześniu 2009 r. Piotr K. zbiegł do Anglii i tam się ukrywał. Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok. Jest on już prawomocny.

źródło: www.kibice.net/news/6656-piotr-k-prawomocnie-skazany.html

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv