Stadiony

Published on 3 grudnia, 2019 | by admin

PGE Narodowy: Dymisja i nowy prezes, powodem murawa

Fatalny stan murawy podczas kolejnego meczu miał być powodem, dla którego kancelaria premiera zmienia prezesa PL.2012+. Alicję Omięcką zastępuje od dziś Włodzimierz Dola.

Po ostatnim meczu eliminacji Euro 2020 piłkarze prosili premiera o interwencję w sprawie katastrofalnej jakości murawy na PGE Narodowym. A ponieważ premier wciąż formalnie pełni funkcję ministra sportu – czyli jest bezpośrednim zwierzchnikiem spółki zarządzającej stadionem – zapadła decyzja o zmianach personalnych.

Dziś potwierdzono, że wczoraj prezes spółki PL.2012+ Alicja Omięcka otrzymała dymisję. Dziś jej miejsce oficjalnie zajmuje Włodzimierz Dola. Dola, magister prawa i administracji, przez 10 lat pracował w branży consultingowej, na stanowiskach różnego szczebla, od specjalisty po prezesa zarządu. Przez ostatnie dwa lata pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego jako dyrektor biura rozwoju rynku regionalnego. Pełni także funkcję prezesa zarządu Fundacji Promocji Rozwoju.

Niestety, w oficjalnym komunikacie o zmianie na głównym stanowisku zabrakło informacji, czy i jak zmieni się polityka stadionu w zakresie układania boiska. To będzie zresztą zależało również od głównego organizatora meczów, czyli PZPN.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv