Aktualności

Published on 29 października, 2020 | by admin

Oświadczenie kibiców Śląska Wrocław

Stowarzyszenie Kibiców „Wielki Śląsk” informuje, że żaden prawdziwy kibic Śląska Wrocław nie jest damskim bokserem i nie bije bez powodu osób w pokojowy sposób manifestujących swoje opinie.
Mamy własne i nienarzucone przez jakiekolwiek partie polityczne zdanie na temat obecnych protestów – stoimy po stronie kobiet i ich prawa do decydowania o sobie, ale stanowczo sprzeciwiamy się niszczeniu obiektów kultu religijnego i pomników upamiętniających historię Polski, stąd nasza pokojowa obecność wczorajszego wieczora pod wrocławską katedrą.
Była to jedyna zorganizowana akcja, jaką od początku protestów podjęli kibice Śląska Wrocław. Stanowczo odcinamy się od działań przeciwko kobietom i oczekujemy, że osoby, które dopuszczają się takich rzeczy, nie będą wiązani przez nikogo ze środowiskiem kibicowskim i klubem.
Przy tak masowych protestach i tylu podsycanych emocjach z różnych stron dochodzi i będzie dochodzić do różnych incydentów. Prowokatorów nie brakuje po różnych stronach. Jeden z prowokatorów miał nawet orędzie w telewizji publicznej.
W tym sporze od początku jako społeczność kibiców Śląska Wrocław stoimy po stronie kobiet dlatego drogie Panie nie dajcie się manipulować. Wczoraj pod Katedrą zaprezentowaliśmy transparent w którym jasno odcinamy się od „reżimu pisowskiego”. Zastanówcie się komu zależy, żeby nas skłócić. Jesteśmy z Wami!

Stanowisko klubu WKS Śląsk Wrocław SA:
Prezentujemy stanowisko WKS Śląsk Wrocław w sprawie bulwersujących wydarzeń, do których doszło w środę, 28 października, we Wrocławiu.

WKS Śląsk Wrocław kategorycznie potępia wszelkie akty przemocy, w tym ataki fizyczne i niszczenie mienia, do których doszło w trakcie ostatnich protestów wywołanych orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Jako miejska instytucja, której istotnym elementem tożsamości są fanki naszego zespołu, drużyna żeńska oraz szereg kobiet zatrudnionych w klubie, stanowczo sprzeciwiamy się każdej agresji, zwłaszcza wymierzonej wobec kobiet, pokojowo manifestujących w obronie swoich przekonań.

Jednocześnie wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec określania sprawcy pobicia uczestniczek marszu mianem „kibica Śląska” oraz identyfikowania go z naszym klubem. Osoba ta swoim bestialskim zachowaniem sprzeniewierzyła się wszystkim wartościom, jakie określają Śląsk Wrocław i jego kibiców.

Podkreślić należy, że środowisko sympatyków naszego klubu, skupione wokół jedynego oficjalnego stowarzyszenia „Wielki Śląsk”, w sposób jednoznaczny odniosło się do tego wydarzenia. Z oświadczeniem, wydanym w tej sprawie, zapoznać się można na profilu Stowarzyszenie Wielki Śląsk.

Oczekujemy od organów ścigania zdecydowanej reakcji i wykorzystania wszystkich dostępnych narzędzi potrzebnych do ustalenia tożsamości sprawcy, a następnie wymierzenia mu stosownej kary. Deklarujemy, że po poznaniu tożsamości agresora nałożone zostaną na niego wszystkie możliwe sankcje ze strony klubu, z zakazem stadionowym włącznie.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek w tych trudnych i wyjątkowych dniach. Wierzymy, że mimo różnicy zdań, możliwe jest ich bezpieczne i nieskrępowane wyrażanie w oparciu o elementarne normy kulturowe i prawne. 

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv