Aktualności

Published on 18 kwietnia, 2016 | by admin

Oświadczenie Kibiców Chrobrego Głogów

W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 16 kwietnia 2016 roku, odbywający się w ten dzień mecz piłki nożnej o mistrzostwo I ligi pomiędzy Chrobrym Głogów a Stomilem Olsztyn przebiegał w zupełnie innej atmosferze niż wszystkie dotychczasowe spotkania rozgrywane na stadionie przy ul. Wita Stwosza. Podczas meczu nie wywiesiliśmy flag, a także nie prowadziliśmy dopingu dla naszego zespołu, który rywalizował z drużyną z czołówki ligowej tabeli. Wszystko to spowodowane było pogarszającymi się relacjami na linii Klub – Kibice.

Decyzją Prezes spółki Chrobry Głogów S.A., Emilii Szajowskiej, głogowska Policja (wraz z psem tropiącym) kilkukrotnie przeprowadziła kontrolę pomieszczeń zajmowanych przez Klub Kibica. Podobna sytuacja miała miejsce podczas wchodzenia na stadion. Nie do końca wiadomo, jaki był cel tego typu działań, jednak nie przypominamy sobie podobnych sytuacji w przeszłości – nigdy nie byliśmy inwigilowani w taki sposób, dlatego obecna sytuacja jest dla nas niezrozumiała.

Wydarzenia, które miały miejsce w dniu meczu ze Stomilem Olsztyn nie są jednak jedynym argumentem potwierdzającym pogarszające się relacje z Klubem oraz represje ze strony Policji. Od dłuższego czasu docierają do nas informacje o złym zarządzaniem spółką przez Panią Emilię Szajowską. W tym miejscu warto wspomnieć o zerwaniu długoletniej współpracy z jednym z głogowskich sponsorów Chrobrego Głogów, który miał spory wkład w sportowy oraz finansowy rozwój Klubu na przestrzeni ostatnich lat.

Kibiców Chrobrego Głogów niepokoją również informacje na temat konfliktu Pani Prezes z dyrektorem sportowym Zbigniewem Prejsem oraz zatrudniania w spółce osób, które mają niewielkie pojęcie o funkcjonowaniu profesjonalnego klubu sportowego. Uważamy, że jeśli Klub nadal ma się rozwijać i budować sportową markę w kraju, tego typu sytuacje nie powinny mieć miejsca. Zależy nam na tym, by Chrobry Głogów miał silną pozycję i był wizytówką naszego miasta, jednak konflikt we władzach Klubu z pewnością tego nie ułatwia.

Należy również wspomnieć o represjach ze strony Policji. Odnosimy wrażenie, że kibice Chrobrego Głogów stali się w ostatnim czasie priorytetem służb w naszym mieście. Pierwszym tego przykładem był wniosek Policji o zamknięciu stadionu przy ul. Wita Stwosza, czym ukarani byli wszyscy mieszkańcy Głogowa chcący obejrzeć mecz piłki nożnej na pierwszoligowym poziomie. Kolejnym potwierdzeniem powyższych słów jest nachodzenie kibiców Chrobrego Głogów w ich domach, wezwania na komisariat, liczne wypisywanie mandatów czy bardzo szczegółowe spisywanie danych przed meczami wyjazdowymi, co zmniejsza szansę na punktualne dotarcie na stadion.

Nasze działania od zawsze miały na celu dobro Klubu i godne reprezentowanie go w naszym mieście, jak i poza nim. Podczas meczów staraliśmy się wprowadzić atmosferę, która da wsparcie piłkarzom i pomoże im w boiskowej rywalizacji. Przez lata nasza współpraca z Chrobrym Głogów przebiegała bez większych zakłóceń. Byliśmy z Klubem w ciężkich czasach, gdy ten rywalizował w IV lidze i groziła mu nawet likwidacja. To właśnie działania Kibiców w dużej mierze sprawiły, że Chrobry Głogów został odbudowany i dziś jest sportową wizytówką naszego miasta.

Kibice Chrobrego Głogów nie chcą, by wszystko to zostało zniweczone poprzez decyzje jednej osoby, która pełni funkcję Prezesa zaledwie od kilku miesięcy. Nie popieramy zachowania grupy kibiców, która podczas sobotniego meczu użyła środków pirotechnicznych, jednak konflikt każdego dnia wzrasta i nie wróży to niczego dobrego w relacjach na linii Klub – Kibice.

Kibice Chrobrego Głogów.

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv