Aktualności

Published on 27 kwietnia, 2015 | by admin

Osiem osób zatrzymanych po meczu Lech – Śląsk

“Osiem osób zostało zatrzymanych po meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław. To kibice z Wrocławia. Czterech zatrzymano w związku z szamotaniną na stacji w Palędziu. Czterech kolejnych za próbę wniesienia na stadion alkoholu i środków pirotechnicznych” – podał Głos Wielkopolski.

W związku z remontem stacji kolejowej na Starołęce, pociąg z kibicami Śląska Wrocław, którzy jechali do Poznania na sobotni mecz, skierowano na stację w Palędziu. Wbrew uzgodnieniom, na stację jednocześnie wpuszczono również pociąg z kibicami Lecha Poznań. – Dyspozytorzy PKP, wbrew naszym prośbom, wpuścili na stację pociąg z kibicami Lecha w czasie, kiedy na peronie stał pociąg z kibicami Śląska – opowiada Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Kibiców z Wrocławia było około tysiąca. To oni zaatakowali kibiców Kolejorza. Na miejsce od razu ruszyli policjanci z prewencji. Całe zajście trwało jednak około 40 sekund, agresywnym kibicom Śląska udało się wtopić w tysięczny tłum.

W wyniku przepychanek ranna została 16-letnia dziewczyna kibicująca Lechowi Poznań. Straciła czapkę i szalik klubowy, trafiła też na badania do szpitala.

Napastnicy, wspólnie z tysiącem innych kibiców, pojechali do Poznania postawionymi autobusami. – Postanowiliśmy obejrzeć nagrania z monitoringu i wytypować agresywnych kibiców – wyjaśnia Andrzej Borowiak.

W Poznaniu, podczas wchodzenia na stadion, kibice byli sprawdzani. Cztery osoby zostały zatrzymane, ponieważ próbowały wnieść na stadion alkohol i środki pirotechniczne. – Jedna osoba została zatrzymana, ponieważ była agresywna w stosunku do służb porządkowych – wyjaśnia Andrzej Borowiak.

W czasie meczu policjanci nadal przeglądali nagrania z monitoringu z Palędzia. Udało się wytypować osoby, które zostały zatrzymane, gdy opuszczały stadion przy Bułgarskiej. Dwie jeszcze w nocy zostały zwolnione. Dwie kolejne czekają w areszcie na zarzuty. – W sumie zatrzymaliśmy ośmiu kibiców Śląska Wrocław, ale na tym nie koniec. Prowadzimy też śledztwo w sprawie odpalenia rac na stadionie – dodaje Andrzej Borowiak -Dlatego możemy się spodziewać kolejnych zatrzymań.”

źródło: Głos Wielkopolski

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv