Stadiony

Published on 1 lutego, 2018 | by admin

Opóźnia się rozpisanie przetargu na budowę nowego obiektu Nafciarzy.

W ubiegłym tygodniu na sesji Rady Miasta Płocka odbyła się dyskusja dotycząca budowy stadionu. Politycy z wszystkich opcji politycznych zaczęli dyskutować o tym kiedy, jak i za ile powinien zostać postawiony nowy obiekt dla piłkarzy Wisły.

Klub już w ubiegłym roku wybrał koncepcje architektoniczną pracowni Bończa Studio. Stadion ma mieć pojemność 15 tysięcy miejsc, będzie w pełni zadaszony i ma kosztować 100 mln zł. Wszystkie trybuny mają być gotowe na przełomie 2021 i 2022 roku. Nadal jednak nie rozpisano konkursu na przetarg.– Nie lubię, kiedy polityka miesza się w sport. Na szczęście wszystkie strony polityczne w Płocku są za tym, żeby stadion wybudować.

Rozmowy się toczą na temat formy budowy czy finansowania inwestycji – mówi prezes Wisły Płock, Jacek Kruszewski.– My nie jesteśmy tu stroną, bo klub jest własnością miasta. Nowy stadion jest naszym marzeniem, które pozwoli nam zrobić kolejny krok do przodu. To będzie dla klubu szansa na niesamowity rozwój – dodaje.

Obecnie mówi się, że przetarg na budowę i zaprojektowanie stadionu zostanie rozstrzygnięty w czerwcu. Możliwe, że pod koniec roku rozpoczną się pierwsze prace ziemne związane z inwestycją.

źródło: przegladsportowy.pl

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv