Stadiony

Published on 4 października, 2021 | by admin

Opole: Radni pomogli, są pieniądze na stadion

Mirbud może zacierać ręce – Opole wyda na budowę nowego stadionu znacznie więcej niż pierwotnie planowano. Tylko w tym roku radni „dosypali” 40 milionów na realizację.

Wczoraj radni Opola niemal jednogłośnie poparli korektę budżetu. By samorząd mógł ruszyć z budową stadionu miejskiego dla Odry Opole, zmieniono przeznaczenie aż 40 mln zł. Nikt nie głosował przeciw, tylko jedna osoba wstrzymała się, a aż 19 było za tym pomysłem. Nie pomógł sprzeciw lewicy, która w ostatnich tygodniach kwestionowała zasadność tej inwestycji.

Pomoc radnych była konieczna, ponieważ miasto Opole miało zbyt mało zabezpieczonych środków własnych, by myśleć o budowie stadionu. Lipcowe otwarcie ofert na tę inwestycję spowodowało niemałe zmartwienie, ponieważ nawet najtańsza oferta skierniewickiego Mirbudu była zbyt wysoka.

Choć Opole podniosło budżet z wyjściowych 100 mln zł do 180 mln zł brutto, to Mirbud wycenił prace na co najmniej 208,7 mln zł. To i tak o prawie 100 mln zł mniej niż najdroższy konkurent, ale bardzo dużo.

Teraz, dzięki przekonaniu radnych do inwestycji, miasto może rozstrzygnąć przetarg i przystąpić do budowy. Zakładając porozumienie na piśmie z Mirbudem jeszcze w październiku, właściwe prace mogłyby ruszyć na początku 2022 roku. Od tego momentu planowany jest okres 36 miesięcy na dostarczenie areny piłkarskiej zdolnej pomieścić 11 600 widzów.

Przypomnijmy – nowy stadion stanie w zupełnie innej lokalizacji od tego przy Oleskiej. Dotychczasowy stadion Odry Opole ma docelowo zostać zburzony, by zwolnić miejsce pod park wodny. Zanim to się stanie, następca ma powstać za galerią handlową Karolinka.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv