Stadiony

Published on 10 grudnia, 2020 | by admin

Nowy Sącz: Jest decyzja, jest wykonawca, będzie nowy stadion Sandecji

Po dwóch miesiącach od otwarcia ofert mamy oficjalne potwierdzenie: firma Grand wybuduje nowy stadion w Nowym Sączu. Teraz biegnie okres na ewentualne odwołania, a po podpisaniu umowy arena najwyższej klasy PZPN ma stanąć w dwa lata.

W piątek późnym wieczorem pojawiła się informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na nowy stadion dla Sandecji. Zwycięzcą – zgodnie z oczekiwaniami – okazała się firma Grand ze wsi Korzenna. Jako jedyna zmieściła się w oczekiwaniach finansowych miasta, oferując cenę niższą o 1,3 mln zł od oczekiwań Nowego Sącza (49,2 mln zł przy limicie 50,5 mln zł). Jednocześnie zapewnia 6 lat rękojmi na konstrukcję i 3 lata na wyposażenie stadionu.

Od piątku formalnie biegnie termin 10 dni na odwołanie ze strony pozostałych pięciu oferentów. Jeśli odwołań nie będzie, w przyszłym tygodniu będzie można szykować się na podpisanie umowy. Z chwilą jej podpisania rozpocznie się odliczanie 730 dni, czyli dwóch lat, na dostarczenie gotowego stadionu.

Ponieważ mówimy o przetargu w formule „projektuj i buduj”, wykonawca będzie musiał dostarczyć najpierw pełną dokumentację projektową. Docelowy stadion może więc wyglądać jak ten z wizualizacji zrealizowanych na zelecenie miasta, ale może również nieco się różnić. Należy się spodziewać, że główne założenia zostaną zachowane.

Przede wszystkim nowy dom Sandecji ma gwarantować spełnienie najwyższych norm infrastrukturalnych PZPN, dzięki czemu będzie można rozgrywać tu mecze Ekstraklasy. Chodzi o kluczowe aspekty, jak pojemność 4,5 tys. miejsc, lampy z możliwością rozgrywania meczów nocą czy podgrzewane boisko. Jednocześnie stadion ma spełnić wymogi III Kategorii UEFA, dzięki czemu Sandecja mogłaby nawet grać na nim w europejskich rozgrywkach.

Prace na stadionie mają być prowadzone w taki sposób, by umożliwić korzystanie z niego piłkarzom. Jedynym wyjątkiem może być okres niezbędny na wymianę murawy (wstępnie planuje się ułożenie nowego boiska na lato 2021), szacowany na maksymalnie 2 miesiące.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv