Aktualności

Published on 13 kwietnia, 2015 | by admin

Niezagrożony mecz na Stadionie Narodowym

Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej zapewniają, że zaplanowany na 2 maja mecz finałowy rozgrywek Pucharu Polski odbędzie się zgodnie z planem.

Kibice i dziennikarze obawiali się, czy nie dojdzie do powtórki historii z 2012 roku, kiedy odwołany został finał Superpucharu Polski (Legia Warszawa – Wisła Kraków).

– Nie ma takiej możliwości. Od dawna pracujemy nad organizacją tego spotkania, nie przewiduję kłopotów. Niech kibice się nie martwią i szykują na dobry mecz – zapewnia Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN. Dodaje, że jedyną niewiadomą jest wciąż rozmiar sektorów buforowych, które będą oddzielały kibiców – będzie on znany w przyszłym tygodniu.

– Związek już od kilku tygodni ma pozytywne opinie policji i straży pożarnej na organizację finału – mówi Jakub Kwiatkowski, rzecznik piłkarskiej centrali.

Odwołanie meczu byłoby też bardzo niewygodne dla władz miasta oraz kraju – został on bowiem zaplanowany na bardzo “gorący okres”.

“Po pierwsze, tydzień po meczu są wybory prezydenckie (10 maja), żadne ugrupowanie polityczne nie zaryzykuje więc odwołania finału. Po drugie, 27 maja na Stadionie Narodowym odbędzie się decydujące spotkanie w tej edycji Ligi Europy.” – Czytamy w artykule Przeglądu Sportowego.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv