Aktualności

Published on 27 grudnia, 2013 | by admin

Niepełnosprawny fan Lecha tworzy kolekcję szalików piłkarskich

Mieć największą w Polsce kolekcję szalików piłkarskich – oto marzenie 22-letniego, niepełnosprawnego fana Lecha Poznań. Dzięki pomocy kibiców Patryk Grab ma ich ok. 500. Wie jednak, że są kolekcjonerzy, którzy posiadają ich ponad dwukrotnie więcej.

Jak powiedział Tomasz Gawędzki (były rzecznik Cracovii), który włączył się w akcję “Szaliki dla Patryka”, niezwykły fan “Kolejorza” urodził się z czterokomórkowym mózgowym porażeniem dziecięcym. Mieszka kilka km od Nowej Sarzyny (Podkarpacie), ale kilka lat temu zauroczył go styl gry poznańskiej drużyny i postanowił ściskać kciuki właśnie za nią.

Patryka poznałem w styczniu na turnieju w Nowej Sarzynie. Po jakimś czasie poprzez jeden portali społecznościowych otrzymałem prośbę od jego kolegów, abym pomógł w spełnieniu jego marzenia. Postanowiłem uruchomić swoje znajomości w środowisku piłkarskim. Założyłem sobie, że ja zbiorę dla niego 100 szalików, ale ta liczba została już dawno przekroczona – powiedział Gawędzki.

Jak dodał dzięki internetowi akcja zaczęła nabierać tempa, a szaliki zaczęli przesyłać kibice nie tylko z Polski, ale całej Europy (Wysp Brytyjskich, Niemiec, Włoch), a także spoza Starego Kontynentu. – Chyba najbardziej egzotycznym eksponatem w jego kolekcji, jest szalik reprezentacji Kataru, który przyszedł bezpośrednie z tego kraju.

W 2013 r. spełniło się inne marzenia kolekcjonera. Dzięki pomocy życzliwych ludzi w maju pojechał do Poznania i oglądał na żywo mecz Lecha z Wisłą Kraków. “Składam wszystkim kibicom, którzy przyłączyli się do akcji najserdeczniejsze życzenia świąteczne, zdrowia, szczęścia i błogosławieństwa Bożego. Niech nadchodzący rok 2014 będzie lepszy” – można przeczytać w mailu przesłanym do PAP-u przez Patryka Graba.

źródło: interia.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv