Stadiony

Published on 10 czerwca, 2020 | by admin

Niebawem ruszy budowa stadionu Wisły Płock

Kibice Wisły Płock mogą z żalem patrzeć na obiekty innych klubów, które swoje mecze rozgrywają na nowoczesnych stadionach zbudowanych w XXI wieku. Z dnia na dzień, mimo pandemii, rośnie też obiekt Pogoni Szczecin. Niedługo i przy Łukasiewicza 34  powinny zacząć się prace. 

O nowym stadionie w Płocku mówi się od kilkunastu lat, ale ze względu na tułaczkę Nafciarzy po niższych klasach rozgrywkowych, temat naturalnie ucichł. Dyskusję wznowiono, kiedy drużyna prowadzona przez Marcina Kaczmarka w maju 2016 roku wywalczyła awans do Ekstraklasy. Wisła Płock wracała do elity, ale przez 9 lat nieobecności płocczan na najwyższym szczeblu rozgrywkowym sporo się zmieniło pod względem infrastruktury stadionowej. Stało się jasne, że jeśli Wisła ma grać w Ekstraklasie, budowa nowego obiektu jest konieczna. 

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w wakacje budowa stadionu przejdzie z fazy uzgadniania i projektowania do realnych prac. W maju, kiedy pytaliśmy o początek prac prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, włodarz był ostrożny i zapowiadał, że prace zaczną się w 2020 roku, choć niekoniecznie latem. 

Okazuje się jednak, że prawdopodobnie da się szybciej. Kilka dni temu zwróciliśmy się do MIRBUDU z pytaniem o możliwy termin wbicia przysłowiowej pierwszej łopaty. 

Trwają ostatnie uzgodnienia z Zamawiającym, z końcem czerwca zostanie nam przekazany plac budowy. Wtedy będziemy mogli ruszyć z robotami budowlanymi – odpowiedział nam Paweł Bruger, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w MIRBUDZIE.

Do wejścia na plac budowy potrzebny jest jednak plan rozbiórki i projekt budowlany.

Na dziś ani jeden, ani drugi wniosek nie został zgłoszony -mówi nam Jacek Terebus, zastępca prezydenta ds. inwestycji i remontów. – Jesteśmy w stałym kontakcie z MIRBUDEM, nawet dziś jest kolejne spotkanie. Pewnie lada dzień taki wniosek złożą, bo mamy go już omówionego z każdej strony. Pozwolenie na rozbiórkę zapewne zostanie wydane do końca czerwca, wtedy w lipcu można zacząć prace.

Pierwotne założenie zakłada, że prace przy stadionie mają nie wpływać na możliwość rozgrywania tam spotkań, choć z drugiej strony przy planowaniu harmonogramu zakładano, że między majem a lipcem nikt nie będzie korzystał ze stadionu. Pandemia wydłużyła jednak nie tylko proces uzgadniania pewnych rozwiązań pomiędzy ratuszem a MIRBUDEM, ale też sezon piłkarski. Finalnie ma się on zakończyć 19 lipca – w normalnych warunkach w tym czasie trwałby już sezon 2020/2021. To jednak ma w niczym nie przeszkadzać – trybuna będzie rozbierana, a Nafciarze będą mogli grać przy Łukasiewicza 34.

źródło: Portal Płock

Tags: , , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv