Aktualności

Published on 14 września, 2022 | by admin

Na piątkowym meczu Wisła Kraków – Ruch Chorzów padnie rekord frekwencji.

Na piątkowy mecz z Wisłą w Krakowie wybiera się kilka tysięcy kibiców Ruchu Chorzów. Zapowiada się wydarzenie, jakiego dawno nie było. Zobaczcie TOP-10 frekwencji w obecnym sezonie Fortuna 1. Ligi.

Wisła Kraków po raz ostatni podejmowała Ruch Chorzów 14 sierpnia 2016 roku, gdy w Ekstraklasie przegrała z Niebieskimi 1:2(gole dla goście strzelali Mariusz Stępiński i Paweł Oleksy), a na trybunach zasiadło 12.703 kibiców. W najbliższy piątek o 20.30 rozpocznie się pierwszy od tamtej pory mecz, a frekwencja powinna być co najmniej dwukrotnie większa! Samych fanów Ruchu pod Wawelem powinno pojawić się około trzech tysięcy!

Spotkanie Wisły z Ruchem ma wszelkie przesłanki, by stać się największym kibicowskim wydarzeniem rundy, a może nawet całego sezonu. Wskazuje zresztą na to nawet statystyka. Pięć dotychczasowych domowych występów „Białej Gwiazdy” zajmuje… pięć czołowych miejsc w zestawieniu rekordów frekwencji w obecnych rozgrywkach. W TOP-10 plasują się także trzy z sześciu meczów na Cichej. Honor reszty stawki ratuje jeszcze tylko ŁKS. I to pomimo faktu, że poprzeczka nie jest zawieszona zbyt wysoko, bo stadion Wisły jest wyspą przekraczającą 10.000 widzów.

Formalnie Wisła nie przyjmuje kibiców gości ze względu na prace związane z przygotowaniami do przyszłorocznych igrzysk europejskich, ale w przypadku piątkowego meczu nie ma to znaczenia. Fanów obu klubów łączy przyjaźń, więc na trybunach grupy będą wymieszane. Gospodarze wskazali jednak Niebieskim miejsca, na które powinni kupować bilety, by stworzyć „sektor y gości”. To właściwie cały narożnik północno-zachodni. Stowarzyszenie kibiców poinformowało, że bilety należy nabywać samodzielnie, możliwy jest za to przejazd autokarem (40 zł) oraz zakup szalika dedykowanego na to spotkanie (20 zł).

Maksymalna pojemność krakowskiej areny wynosi obecnie 23.989 osób. Gospodarze nie wykluczają, że zostanie ona wypełniona do ostatniego miejsca.

Dodatkowym smaczkiem piątkowej konfrontacji jest sytuacja w tabeli. Chorzowianie po trzech wygranych z rzędu sensacyjnie, ale w pełni zasłużenie, zajmują pozycję liderów. Tuż za plecami piłkarzy Jarosława Skrobacza znajduje się tercet Arka Gdynia – Puszcza Niepołomice – ŁKSŁódź. Prowadzona przez Jerzego Brzęczka Wisła wpadła natomiast w głęboki kryzys i po trzech kolejnych porażkach obsunęła się na szóste miejsce, a jej sympatycy dosadnie domagają się zwolnienia byłego selekcjonera. Ruch może im pomóc w wymuszeniu na zarządzie klubu spełnienia tych żądań. Kolejna porażka byłaby już na Reymonta trudna do przełknięcia, nawet jeśli szefami Wisły są członkowie rodziny jej szkoleniowca.

źródło: gol24.pl

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv