Aktualności

Published on 17 czerwca, 2018 | by admin

MŚ 2018: Kibice na polsko-rosyjskim przejściu granicznym

Kibice udający się na mecze Mistrzostw Świata już od rana są obecni na przejściu granicznym z Obwodem kaliningradzkim. W sobotni wieczór w Kaliningradzie odbędzie się pierwszy mecz, w którym Chorwacja zmierzy się z Nigerią. Na to spotkanie udaje się wielu fanów futbolu z północnej Polski.

Atmosfera Mundialu blisko granicy z Polską
– Wylosowałem bilety na wszystkie cztery mecze w Kaliningradzie, rezerwację robiłem jeszcze przed losowaniem grup. Miałem nadzieję, że jeden mecz zagrają tu Polacy. Ale co tam, ważne żeby poczuć atmosferę Mundialu na żywo. Wybieramy się ze znajomymi wcześnie rano, by uniknąć korków – mówi pan Michał, jeden z elblążan oczekujących na osprawę paszportową.

Straż graniczna gotowa na przybycie kibiców
To samo przed każdym meczem w Kaliningradzie radzą kibicom strażnicy graniczni.

– Jesteśmy w pełni przygotowani na przyjęcie kibiców z różnych krajów na wszystkich przejściach granicznych z obwodem kaliningradzkim. Czynne będą wszystkie pasy odpraw, w dniach meczów będzie prowadzona odwrotna odprawa, to znaczy, że kibice jadący do Rosji będą odprawiani również na pasach wjazdowych do Polski – zapewnia kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie.

– Kibicom wybierającym się na mecze, przypominamy że zgodnie z procedurami określonymi przez stronę rosyjską, muszą mieć ze sobą ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica. Radzimy też, by wybierać się na mecze rano, by spokojnie dojechać na mecz – radzi strażnik.

Poza wymienionymi wyżej dokumentami do przekroczenia granicy wymagana jest także polisa ubezpieczeniowa (do kwoty 30 tys. euro).

Fani z Anglii, Belgii i Chorwacji
Rosyjskie media informują, że na mecze do Kaliningradu może przyjechać około 5 tysięcy Anglików, około 4 tysięcy Belgów, także kilka tysięcy Chorwatów. Pierwsi Chorwaci zameldowali się na granicy w Grzechotkach zostali odprawieni już w piątek.

– Jak wynika z naszych informacji na każdy z meczów w Kaliningradzie, może przyjechać przez przejścia na polsko-rosyjskiej granicy ok. 5 tys. kibiców. Służba Celno-Skarbowa przygotowała się do tego okresu bardzo solidnie. Na granicy pojawiło się ponad 100 funkcjonariuszy więcej niż na co dzień, przygotowaliśmy specjalne rozwiązania i procedury do zastosowania w sytuacji gwałtownego spiętrzenia napływu podróżnych. Na razie kibice z Chorwacji pojawiają się pojedynczo. Są pełni optymizmu i bardzo przyjaźnie nastawieni do wszystkich. Swoją sympatię okazują też naszym funkcjonariuszom – informuje Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie.

źródło: kibice.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv