Aktualności

Published on 20 lipca, 2013 | by admin

MŚ 2014. FIFA oficjalnie podała ceny biletów na imprezę

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) oficjalnie podała ceny biletów na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Brazylii. Najtańsze wejściówki będą kosztować równowartość 15, a najdroższe 990 dolarów.

Jak poinformowała FIFA, kibice za obejrzenie jednego ze spotkań mundialu będą musieli zapłacić średnio 90 dolarów. To o 10 więcej niż za karty wstępu na mecze poprzednich mistrzostw, gdy w 2010 r. turniej zorganizowano w RPA. Najtańsze bilety kosztowały jednak wtedy 20 dolarów.

Najtańsze wejściówki będą mogły kupić tylko wybrane grupy Brazylijczyków, do których zaliczają się studenci, osoby w wieku powyżej 60 lat oraz te korzystające z rządowych programów społecznych. Oferta dotyczyć będzie spotkań grupowych z wyłączeniem meczu otwarcia.

FIFA zapewniła, że obywatele z kraju gospodarza imprezy będą mogli nabyć co najmniej 400 tys. ulgowych biletów. Pula wszystkich kart wstępu ma zaś wynieść około 3 mln. Jak zaznaczono, ich ostateczna liczba zostanie ustalona, gdy zakończy się budowa wszystkich stadionów, na których rozgrywany będzie turniej.

Bilety dla pozostałych fanów mają być podzielone na trzy kategorie. W rywalizacji grupowej ceny wahać się będą od 90 do 175 dolarów. Aby obejrzeć z trybun na stadionie w Sao Paulo 12 czerwca pierwszy pojedynek MŚ, będzie trzeba wydać między 220 a 495 dolarów. Z kolei za kibicowanie na żywo 13 lipca podczas finału na Maracanie trzeba zapłacić co najmniej od 440 do 990 dolarów.

Jak zaznaczono, jedna osoba będzie mogła nabyć maksymalnie cztery wejściówki na jedno spotkanie, a kupić może karty wstępu na co najwyżej siedem meczów.

Oficjalna sprzedaż rozpocznie się 20 sierpnia za pośrednictwem strony internetowej fifa.com. Pierwsza z trzech faz dystrybucji zakończy się 10 października.

W czwartek przez przypadek na stronie internetowej FIFA zamieszczono inne, nieco niższe ceny biletów. Tamta informacja szybko została usunięta, a światowa federacja poinformowała, że to stara tabela, która została opublikowana wskutek technicznego błędu.

Źródło: sport.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv