Aktualności

Published on 29 stycznia, 2018 | by admin

Młoda Elana: 5 rocznica działalności.

Podsumowanie Młodej Elany: Niedawno minęła 5 rocznica działalności naszej obecnej grupy chuligańskiej czyli słynnej Młodej Elany. Był to w jej wykonaniu okres bardzo aktywny, pełen starć, awantur i udowadniania swej dominacji nad rywalami. Nie będziemy opisywać o planowanych akcjach, które nie wyszły z różnych powodów, głównie ze względu na obecność „smutnych panów”. Natomiast jeżeli chodzi o umawiane „grille” to bilans ME prezentuje się następujące:

– KOTWICA KOŁOBRZEG PO 15 OSÓB (DO LAT 21) – WYGRANA PO 40s (starcie miało miejsce więcej niż 5 lat temu, ale w walce brały udział osoby, które obecnie tworzą ME)

– KOTWICA KOŁOBRZEG WALKA PO 25 (DO LAT 23) – WYGRANA PO 40s (rewanż za pierwsze starcie). Warto podkreślić, że obydwa starcia odbywały się z szacunkiem i honorem. Nasze kontakty uważamy za neutralne, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich obecne relację z KKS-em Kalisz.

– WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA PO 11 – WYGRANA po 1min 40s. Tutaj warto dodać, że nasi rywale przyjechali do Torunia na mecz żużlowy oraz w celu wydzwonienia naszych lokalnych rywali, byli wtedy w treningu i szukali atrakcji. Gorsza strona naszego miasta odmówiła, sugerując Włókniarzowi żeby nawet do nas nie podbijali, bo jesteśmy rzekomo „ganiani na mieście”. Efekt chyba świadczy sam za siebie

– RUCH RADZIONKÓW PO 4 – WYGRANA PO 40s – starcie miało miejsce po meczu ligowym w Toruniu. Było krótkie, honorowe, rywale chętnie skorzystali z zaproszenia na grilla.

– ARKA GDYNIA PO 18 (DO LAT 21) – PORAŻKA PO 1 MIN 45s. Arka obecna mocnym składem, w trakcie walki nastąpiło trochę przekrętów jak np. wstawanie Arkowców po bastowaniu. Warto podkreślić, że Arka przyjęła pod swoje skrzydła niektórych „gagatków” z Apatora i aktywnie się z nimi wafluje.

– BAŁTYK GDYNIA PO 15 (DO LAT 21) – WYGRANA PO 25 s. Początkowo nasi rywale mieli być także z Lęborkiem, ostatecznie wyszli do starcia sami.

– RAKÓW CZĘSTOCHOWA PO 18 (DO LAT 23) – WYGRANA PO 1 MIN 15 s. Propozycja walki padła z naszej strony. Rywale początkowo wyśmiali gabaryty ME, co zemściło się na nich srogimi nokautami. Następnie zadzwonił Lech z propozycją walki na FC. Przystaliśmy na warunki starcia z całym Lechem.

– LECH POZNAŃ PO 20 (do Rocznika 89-90) – PORAŻKA PO 4 min. Przeciwnicy nie chcieli dać sobie sprawdzić dowodów przed sportową rywalizacją a wyraźnie po ich stronie widoczne były osoby ze starszych roczników. Jak na zdecydowanie mniejszą przy Lechu ekipę, jako Elana postawiliśmy twarde warunki. Na naszą propozycję rewanżu, rywale odmówili.

– GKS JASTRZĘBIE PO 30 – WYGRANA PO 40s. Chęć starcia z naszej strony potęgował fakt z przeszłości, gdy to nasi rywale wraz z Zawiszą skroili nam flagi jeszcze za czasów rozgrywania meczów na Podgórzu. Często widywaliśmy się na turniejach Ruchu Chorzów, na którym wzajemne ciśnienie wzrastało. Pierwszego starcia nam odmówili, przystali dopiero na kolejną propozycję. Temat wyjaśniony, nasze drogi się rozeszły.

– LEGIA WARSZAWA PO 25 OSÓB – PORAŻKA PO 2 MINUTACH. Zastrzeżenia budził fakt, że po stronie rywali bili się zwyczajni sportowcy z różnych klubów, nie związani de facto z Legią. U Legii wszyscy zawodnicy byli rocznik ’89, gdzie u nas najmłodszy był ’98, waga 75 kilo.

Do starć przystępowaliśmy zawsze honorowo, według ustalonych zasad i roczników, przez co kilka razy się przejechaliśmy z racji nie do końca uczciwych zagrań rywali. Nie zmienia to faktu, iż znamy swój potencjał i siłę i uważamy się nieskromnie za jedną z najlepszych młodych ekip w Polsce. Oczywiście walki w lesie to nie cały nasz chuligański wysiłek, angażowaliśmy się także w szereg innych akcji. Jako grupa cały czas idziemy do przodu, dlatego jesteśmy pewni, że jeszcze niejednemu przeciwnikowi pokażemy swoją siłę i potencjał a o Młodej Elanie będzie głośno na naszym krajowym podwórku i nie tylko.

Warto także podkreślić jeden fakt. Oprócz wymienionych wyżej starć, jako Młoda Elana wydzwanialiśmy także AŻ 27 innych polskich składów, z propozycją walki na młode składy (roczników 89-90). Herby tych ekip widoczne są na zamieszczonej grafice. Co najistotniejsze – KAŻDA Z POWYŻSZYCH EKIP NAM ODMÓWIŁA. Od Drwęcy, poprzez Stal Mielec, Radomiak, aż po Górnik Zabrze czy też Lechię Gdańsk. To świadczy tylko i wyłącznie o renomie, jaką cieszy się nasza marka w kibicowskiej Polsce i respekcie rywali do naszych młodych sportowców.
Na koniec apel do wszystkich chłopaków z Młodej. Świętujemy w tym roku 50 lecie klubu, dla tego tym bardziej przyciśnijcie z formą, trenujcie i angażujcie się w życie kibicowskie ku chwale Elany Toruń!

MŁODA ELANA – POLITYKA NIENAWIŚCI!!!

źródło: elanowcy.pl – Elana Toruń

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv