Aktualności

Published on 6 marca, 2020 | by admin

“Misiek” wydał pseudokibiców Lechii Gdańsk

Były szef kibolskiej grupy Wisły Kraków poszedł na współpracę z śledczymi. W efekcie agenci CBŚ zatrzymali dwie osoby powiązane z trójmiejskim światem sportu.

Jak podaje Szymon Jadczak z TVN24, krakowski sąd aresztował dwie osoby związane z środowiskiem pseudokibiców Lechii. To efekt informacji uzyskanych od Pawła M., pseudonim “Misiek”, byłego szefa kibolskiej grupy Wisły Kraków. Wcześniej obie grupy fanów łączyły wspólne interesy, m.in. związane z handlem narkotyków.

“Misiek”, od 2006 roku stojący na czele Wisła Sharks, kibolskiego gangu z Krakowa, sprowadzał poprzez gdański port narkotyki do Polski, które następnie rozprowadzał po całym kraju. W 2016 roku Paweł M. zerwał współpracę z Lechią oraz Śląskiem Wrocław, po czym związał się z środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów.

Jak podaje Jadczak, była to nierozważna decyzja, bowiem wkrótce kibole Ruchu poszli na współpracę z policją, informując m.in. o działaniach “Miśka”. Wielu przestępców zostało aresztowanych, ale Paweł M. uciekł z Polski. Wpadł kilka miesięcy później we Włoszech. Wtedy sam zaczął współpracę ze śledczymi. Za kratki trafili nie tylko jego dawni koledzy z Wisły, ale również związani z pseudokibicami Lechii.

W zeszłym tygodniu w ręce CBŚ wpadły dwie osoby – Artur Z. (związany ze środowiskiem kibiców Lechii) i Mirosław K., były rugbysta. Na podstawie zeznań “Miśka” obu mężczyzn aresztowano na 3 miesiące.

źródło: sportowe fakty

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv