Aktualności

Published on 17 października, 2018 | by admin

“Misiek” na wolności.

Nie milkną echa zatrzymania nieformalnego lidera Sharksów – Pawła M., pseudonim “Misiek”. Dzięki współpracy polskich i włoskich funkcjonariuszy policji, mężczyzna na którym ciążą poważne zarzuty w związku z popełnieniem licznych przestępstw, został zatrzymany pod koniec września w miejscowości Cassino na południe od Rzymu.

Włoski sąd wypuścił kilka dni temu na wolność Pawła M. zmieniając areszt na dozór. Oznacza to, że mężczyzna ma codziennie stawiać się na komisariacie policji, aż do 22 października, gdy zostanie przetransportowany do Polski.

Pretekstem do zmiany decyzji o areszcie, miały być problemy z praworządnością w Polsce.

Wszystkich argumentów jakimi kierował się włoski sąd nie zdradza obrońca Pawła M. – Potwierdzam, że dotyczą między innymi wątpliwości co do praworządności w Polsce i tego, czy w obecnej sytuacji polskiego wymiaru sprawiedliwości mój klient mógłby liczyć na sprawiedliwy proces – mówi dr Andrzej Mucha cytowany przez serwis polskatimes.pl.

Jednym z czynników ma być także szum medialny wokół “Miśka” – Naszym zdaniem wyrok medialny został już wydany na naszego klienta, dlatego obawiamy się, że nie może on liczyć na obiektywne osądzenie go w Polsce – dodaje mec. Andrzej Mucha.

Wydaje się, że Inaczej do sprawy podchodzi szef MS Zbigniew Ziobro.

– Włoski sąd podzielił ocenę polskiej prokuratury i podjął decyzję o przekazaniu Pawła M. do Polski, ale popełnił błąd formalny: podjął tę decyzję bodaj trzy dni po upływie terminu – powiedział Zbigniew Ziobro na specjalnej konferencji prasowej.

Dodał również, że według jego wiedzy Paweł M. 29 września wyraził zgodę na dobrowolne poddanie się rygorom Europejskiego Nakazu Aresztowania, natomiast włoski sąd dopiero 12 października podjął w tej sprawie postanowienie.

– Ubolewamy nad tym. To nie powinno się zdarzyć. Błędy wymiaru sprawiedliwości zdarzają się nie tylko w Polsce. Traktuję to jako pewien rodzaj błędu, który nastąpił w sferze działania wymiaru sprawiedliwości włoskiego, który w pełni podzielił ocenę strony polskiej, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ten człowiek popełnił groźne przestępstwa – powiedział Z. Ziobro.

Szef resortu sprawiedliwości podkreślił na konferencji prasowej w Krakowie, że sprawa decyzji dotyczącej “Miśka” wbrew pojawiającym się w mediach informacjom, nie ma nic wspólnego z kwestią oceny praworządności w Polsce.

źródło: Polska Times / rmf24.pl

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv