Aktualności

Published on 29 marca, 2015 | by admin

Mecze towarzyskie reprezentacji Polski w TVP.

Piłkarska reprezentacja Polski nie znika z Telewizji Polskiej. Na mocy umowy zawartej pomiędzy TVP a Polskim Związkiem Piłki Nożnej, kibice “Biało-czerwonych” zobaczą w niekodowanych kanałach towarzyskie mecze piłkarskiej reprezentacji Polski do czerwca 2018 roku.

Umowa obejmuje mecze towarzyskie Polaków do czerwca 2018 roku, czyli do mundialu w Rosji. Do tej imprezy (a także do mundialu 2022 w Katarze) TVP także posiada już prawa.

– Reprezentacja Polski to najważniejsza drużyna w naszym kraju i cieszę się, że jej wszystkie spotkania, nie tylko te eliminacyjne, ale i towarzyskie, będą dostępne szerokiej publiczności. Mecze w otwartych telewizjach, to najlepsza promocja polskiej piłki nożnej, a zwłaszcza drużyny narodowej – powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Porozumienie TVP-PZPN stanowi, że Telewizja Polska ma pełnię prawa do wszystkich spotkań towarzyskich organizowanych w kraju w oficjalnych terminach UEFA lub FIFA, natomiast w przypadku meczów rozgrywanych przez reprezentację za granicą – jeśli PZPN uzyska do nich prawa telewizyjne.

TVP ma też prawo pierwszeństwa przy zakupie meczów poza oficjalnymi terminami np. spotkań przygotowawczych do Euro 2016 i mundialu 2018.

– Naszym celem było zawsze pokazywanie widzom meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w kanale niekodowanym, na antenie ogólnopolskiej – mówi Marian Kubalica, wicedyrektor TVP Sport.

źródło: sport.interia.pl / PZPN

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv