Aktualności

Published on 8 maja, 2015 | by admin

Mecz Flota – Stomil nie odbędzie się

Zaplanowane na sobotę na godz. 17:00 spotkanie 29. kolejki I ligi pomiędzy Flotą Świnoujście i Stomilem Olsztyn nie odbędzie się.

Oświadczenie Stowarzyszenia MKS Flota Świnoujście:

Wczoraj Komenda Policji w Świnoujściu zwróciła się do Prezydenta Miasta z wnioskiem o zmianę klasyfikacji spotkania – z meczu zwykłego na “mecz podwyższonego ryzyka”. Głównym powodem decyzji są obawy o zachowanie kibiców wobec policji po zajściu jakie miało miejsce w Knurowie, a dokładnie, że “w środowisku olsztyńskich pseudokibiców panują antypolicyjne nastroje”.

Stowarzyszenie, jeszcze wczoraj, odwołało się od decyzji policji powołując się na przepisy PZPN – niestety bezskutecznie, gdyż Prezydent Miasta podtrzymał wniosek. Konsekwencją tych decyzji jest bardzo wysoki koszt meczu – przekraczający 30 tysięcy złotych. Wiadomym jest, że Stowarzyszenie nie posiada pieniędzy a Spółka odmówiła poniesienia w/w kosztów organizacji meczu.

Przepraszamy wszystkich zainteresowanych, a szczególnie kibiców obu drużyn za zaistniałą sytuację, całkowicie niezrozumiałą i niezależną od nas.

źródło: 90minut.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv